8 pin güç bağlantısı ile Ryzen 5 7600X çalışır mı?

berkayagan

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 5 7600X 105W TDP değerine sahip. Benim PSU'mda 16 pin güç bağlatısı var ama anakartta 8, bağladığımda 8 pin boşta kalıyor. 8 pin bağlantı bu işlemci için yeterli midir? Ekrana görüntü gelmiyor sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

16 pin kablosu ekran kartı içindir. PSU'dan CPU için sadece 8 pin kablo çıkıyorsa 8 pin çoğu üst seviye işlemci için yeterli gücü sağlar. Görüntü gelmemesinin sebebi başka bir şey olabilir. Anakartta boşta kalan 8 pin devreyi tamamlıyorsa belki o yüzden de olabilir ancak anakart modelini öğrenmemiz gerek.

16 pin kablosu ekran kartı içindir. PSU'dan CPU için sadece 8 pin kablo çıkıyorsa 8 pin çoğu üst seviye işlemci için yeterli gücü sağlar. Görüntü gelmemesinin sebebi başka bir şey olabilir. Anakartta boşta kalan 8 pin devreyi tamamlıyorsa belki o yüzden de olabilir ancak anakart modelini öğrenmemiz gerek.

Sitesinde işlemciyi desteklediğini söylüyor.
Görüntü gelmeme nedeni olarak; işlemciyi iade ettim yenisini aldım olmadı, RAM'leri ayrı ayrı bütün slotlara denedim yine olmadı, ekran kartını söktüm güncel sistemde kullandığım çalışan ekran kartını taktım yine olmadı. Bütün parçalar sıfır olmasına rağmen görüntü alamıyorum.

Doğru yere bağladıysanız yeterli.
Evet CPU güç girişine bağladım.

Anakart'a bağladığın kabloyu görüntü olarak atsana.
Söktüm şimdi sadece anakartta sorun olabileceğini düşündüğüm için iade ettim.

1699631852409.png

Buraya takmıştım.

Geri
Yukarı