5900X 4 pin güç ile çalışır mı?

Ferdi Şen

Hectopat
RAM
16 GB
Anakart
MSİ B550M - A PRO
Arkadaşlar merhaba 2 gün önce MSI B550M - a Pro anakart aldım ucuza denk geldi (sıfır) yalnız bu anakart üzerinde işlemci güç beslemesi 4 pin mevcut e bir de 5900X işlemci aldım yanında ve güçlü bir işlemci olduğu için sorun yaşar mıyım 4 pin güç beslemesiyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ikilli bende de var. Ram siparişim gelince Öncelikle Ram OC sonrada işlemciye OC yapmayı düşünüyorum.
Yani giriş seviyesi bir anakart olduğu için overclock performansı konusunda bir şey diyemem. Nitekim bu anakart OC yapacak biri için uygun değil zaten anakartın üzerinde tek bir soğutucu bloğu bile yok. Ben olsam şansımı zorlamazdım. :)

Anakartın işlemciyi destekliyor. Gücün yetersiz geleceğini zannetmiyorum. Öyle olacak olsaydı desteklenen işlemciler listesinde bu işlemci yer almazdı. Anakartların seviye farkı genelde OC işlemlerinde ortaya çıkar. Normal şartlarda değerlendirecek olursak işlemci bu anakartla sorunsuz çalışır.

650w
Anakartın işlemciyi destekliyor. Gücün yetersiz geleceğini zannetmiyorum. Öyle olacak olsaydı desteklenen işlemciler listesinde bu işlemci yer almazdı. Anakartların seviye farkı genelde OC işlemlerinde ortaya çıkar. Normal şartlarda değerlendirecek olursak işlemci bu anakartla sorunsuz çalışır.
Yani psu 650w Asus tuf 3060ti ile kullanacağım
OC ile pek alakam olmuyor genelde ama render işlemleri yapıyorum zaten kule tipi soğutucu alacağım için O.C işlemine hiç yanaşmam
+ beni tatmin edermi O.C işlemi yapmadığım taktirde çünkü i3 9100f den bu sisteme geçiyorum O.C yapmaya gerek duymayacağımı düşünüyorum ben

Son düzenleme:
Beklentinin ne olduğunu bilmediğimden tatmin konusunda bir şey diyemem ancak eski sisteminle yenisi arasında bir dağ kadar fark olacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Etmesi lazım yani. Kule tipi soğutucu varken CPB de kullanırsın. Gayet iyi sonuçlar elde edersin.

Beklentinin ne olduğunu bilmediğimden tatmin konusunda bir şey diyemem ancak eski sisteminle yenisi arasında bir dağ kadar fark olacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Etmesi lazım yani. Kule tipi soğutucu varken CPB de kullanırsın. Gayet iyi sonuçlar elde edersin.
Çok teşekkür ediyorum hızlı yanıtların için Çok ilgilendin içim rahatladı 🙂👍

Geri
Yukarı