8 pinli ekran kartını 6 pinli PSU ile kullanmak

Mustafakp

Hectopat
Daha fazla  
R3 3100.
A320M S2H.
8 GB RAM.
RX 570 Armor.
VX Plus 400W PSU.
PSU da 6 pin ekran kartı girişi var. Ekran kartı ise 8 pinlik. Ben dayanamadım 6 pini taktım ekran kartına. Normal kullanımda hiçbir sorun yok. Ancak PES 19 açtım 20 dakika sonra ekran birden sürekli açılıp kapanmaya başladı. Ufak bir cızırtı geldi. Hemen kapattım bilgisayarı.
Ekran kartını 2. el almıştım. Sizce sorun ekran kartından mı? Yoksa PSU'nun 6 pin girişinden dolayı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, size daha önce de söylemiştik. Yükte kapanabilir diye. Niye dinlemediniz? Bir musibet, bin nasiyattan iyiymiş. Kullanmayın.

Normalde sadece 6 pin takınca çalışmıyor sizde nedense çalışmış 2 Molex'i 8 pine çeviren kablo var ama kapanıp açılıyorsa o PSU yetmiyor demnektir en azından 500W olan bir tane kullanmalısınız

Hocam, size daha önce de söylemiştik. Yükte kapanabilir diye. Niye dinlemediniz? Bir musibet, bin nasiyattan iyiymiş. Kullanmayın.

Haklısınız ama dayanamayıp denedim :). Bir dah tövbe. Bu arada 350 TL'ye bunu buldum. Sizce bu fiyata daha iyisi var mıdır?

1611940714640.png

Bu kablodan bulursanız sorununuz çözülebilir tabi ki güç kaynağınızda bir sorun yoksa

Pcie 6 pin to 8 pin diye araya bilirsiniz.

En iyisi olur. Bir daha da böyle işler yapmayın.

Hocam, sharkon tavsiye etmem. Bunu alın daha iyi.

Sharkoon kötü değil diye biliyorum. 650W olduğu için almak istedim. İleride bir daha degistirmek istemiyorum. Sizce kötü mü Sharkoon.

Kaliteli bir PSU değil. Korumaları zayıf. Zaten bu sebeple ucuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı