8 pinli GTX 1660 Ti'a 6 pin takarsak çalışır mı?

ali55125

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Şu anda elimde GTX 1660 Ti var. Ona 6 pin taktım ve 2'si boş. Fakst sistemi açtığımda sadece kasa çalışıyor ne bir monitor ne de klavye mouse ışığı hiçbir şey gözükmüyor. Acaba 8 PIN'i takmadığımdan dolayı mı sistem çalışmıyor. 8 pin taksam düzelir mi?

Bazı kişiler 6 pini taktığında çalıştırabilmiş. Ben taktığımda neden çalıştıramadım diye korkuyordum teşekkürler. Peki neden merak ettim

Kartın marka ve modeline göre de değişebilir. Örneğin benim kullandığım RTX 4070 16 pin güç girişine ihtiyaç duyuyor ama 8 pin ile çalışan RTX 4070'ler de mevcut.

Fakat benim bahsettigim şu. 8 pin ile çalışan ekran kartina 6 pini takıyorlar.

Takabilirsin dediğimi oldukça basit. Kimi 1660 Ti ondan boot alabilir kimisi alamaz hepsi bir değil. 8 pin var 8 takmak en garanti yoldur bir sorun olmadığını tespit etmek için.

Ekran kartında kaç pin veriyorsa o pinlerin hepsi kullanılmalı, marka modele göre değişiklik gösteriyor buna ,kartın kullandığı aydınlatma ve fanın devir hızı bile değişiklik gösterir pin sayısında .

Ekran kartında kaç pin veriyorsa o pinlerin hepsi kullanılmalı, marka modele göre değişiklik gösteriyor buna, kartın kullandığı aydınlatma ve fanın devir hızı bile değişiklik gösterir pin sayısında.

Takabilirsin dediğimi oldukça basit. Kimi 1660 Ti ondan boot alabilir kimisi alamaz hepsi bir değil. 8 pin var 8 takmak en garanti yoldur bir sorun olmadığını tespit etmek için.

Yani 8 PIN'i taktığımda biglisayarim açılacak değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı