8 saat ders fazla değil mi?

Lise döneminde 12 saat (10 saat okul + 2 saat kurs) ders gören biri olarak 8 saat normal diyebilirim ama tabi ne sizin gördüğünüz 8 saatin ne benim gördüğüm 12 saatin ne kadar ideal veya ne kadarının verimli olduğu çok başka bir tartışma konusudur. Siz ve genel olarak ders görenlere tavsiyem; gördüğünüz derslerin yapılması gereken ve sınavdan not alınca veyahut bir yeri kazanınca işi biten değil de ileride inşa etmek istediğiniz tahsil hayatınızın temeli olarak düşünüp, mantığını anlayıp hatta bazılarından keyif almanız yönünde olacaktır.
Hocam ne 12 saat ne 8 saat bana göre normal değil. Süreler azaltılmalı.

Haklısınız her türlü tip var ailelerinin okula verdikleri paraya yazık. Bende okumayı sevmem ama en azından hocalara saygısızlık yapmıyorum veya arkadaşlarımı rahatsız etmiyorum. Derslerde küfür edenler bile var.
Yani ne diyim bizimkiler hocalar ile uygunsuz şeyler bile yapıyordu. Neler gördüm ondan ilerde çocuğum olsa sırf okula gitmesin diye kimlik almam durumu sen düşün.

bence de çok uzun. Öğleden önce 3 öğleden sonra 3 saat olmalı. 09:00'da başlayıp 15:20'de bitmeli diye düşünüyorum. Aralar 20 dakika olsa iyi olur.​

Çok saçma tenefüsler 5 dakika öğle arası 20 dakika derslerde 30 dakika olmalı, günlük ders saatide 7 ders olmalı.

Yani ne deyim bizimkiler hocalar ile uygunsuz şeyler bile yapıyordu. Neler gördüm ondan ileride çocuğum olsa sırf okula gitmesin diye kimlik almam durumu sen düşün.

Haklısınız, fen liseleri veya özel anadolu/fen liseleri hariç okullara gidilmez berbat ortamlar.
Çok saçma tenefüsler 5 dakika öğle arası 20 dakika derslerde 30 dakika olmalı, günlük ders saatide 7 ders olmalı.

10 dakika diyorlar 3.5 dakika sürüyor

Benim içinde çok uzun geliyor😔 normalde okulu severim ne olursa olsun arkadaş ortamı falan ama hiç gidesim gelmiyor hem saat hem de hava soğuk olduğu için.

5 saat civarı olması lazım bence. Öğrencileri ders saatleri yüzünden okuldan soğutmaları yanlış bir davranış. Sabah 09:00 öğlen 14:00 gibi olsa çok iyi olurdu.

Fazla olduğu fikrine ben de katılıyorum. Fakat o saatleri bize verseler uçardım, kaçardım fikrine katılmıyorum. Devamsızlık ve zorunlu eğitim tarafı bence sorun olan. Biz bugün üniversitede uzaktan eğitim alıyoruz. Günün çoğu bende; kendime göre okumak istediğim kitaplar, öğrenmem gereken konular, uzmanlaşmam gereken alanlar var. Bunların farkındayım fakat bu okuldaki dersler kadar hızlı ilerlemiyor. İş ve okul hayatı o matematiği hemen öğrenmem için bizi hızlandırıyor. Sürekli sistemin yanlışlarını dillendiren taraf olmanın yanlış olduğu kaanatindeyim. Okula girip bütün dersleri dinleyeceksin diye bir kaide yok. Okulun sana verdiği faydaları cımbız ile çek. Öğrenci ne yaptığını biliyor ise velilerin destek olacağına eminim. Devamsızlığı sildirebiliyorduk biz veli gelip haberim var diyordu. Derslere girme mesela boş ders olunca. Bu kadar kasmaya da gerek yok. Ama o saati daha güzel değerlendir. Kütüphaneden veya oyun salonlarından çıkma demiyorum. Her şey kararında güzel.

Geri
Yukarı