8. Sınıf Başlangıç İçin Kaynak Önerisi

Türkçe’de gramer olarak az soru çıkıyor, onlar da zaten fazla zorlamaz. Türkçe’de bol bol paragraf sorusu ve pratik kazanmak için bol bol sözel mantık sorusu çöz. Kaynak olarak Hız paragraf , Zeka Küpü Türkçe Soru Bankası, Nar Test Nar Tanesi paragraf ve Okyanus Master öneririm.

Matematik ve Fen’de başlangıç için Hız’ın soru bankasını çöz. İlerleyen zamanlarda Hız Uzman çözmeye başla. Gama Fenomen’in Matematik ve Fen’ini çok beğenmiştim çok güzel soruları var onları çöz.

Konuları yazarak çalışman çok güzel. Konuları yine pekiştirmek için MEB’in ders kitaplarını oku, altını çiz. Bir de genelde MEB’in bir dersten tek bir kitabı olmuyor ama bir tanesini dağıtıyorlar. Diğer kitaplarını EBA’dan bulup incele.

Her ay örnek soruları çöz, 1. dönemi bitirdiğinde bizim için hazırlanan MEB’in illere hazırlattığı 1000 çalışma sorusunu mutlaka çöz.

Düzenli çalış, kendine dikkat et, umarım sınavda istediğin sonuçları alırsın.

Not: Belli bir lise hedefin şimdiden olsun sonra aceleye geliyor.

Nartest yayınlarına bayıldım ben, kesinlikle çözmelisin. Tabletin varsa uygulamasını da indirip oradan bütün kitaplarına ulaşabilirsin.

Başlangıç dedim herkes Okyanus Master demiş. Konuları temelden pekiştirmek için öneri istedim.

Karekök alabilirsin o zaman fakat çok basittir, ilk iki sayfasından sonra çözmedim çünkü aşırı basitti.

Bir de Nartest'in Tane Tane serisine bakabilirsin, başlangıç için en ideal soru bankasıdır kendisi.

Geri
Yukarı