İstanbul'daki Ferit İnali lisesi hangi puanla kazanılabilir?

Hocam ben İstanbul'da ferit inali kazanmak istiyorum denemelerim 370-390 arası gidip geliyor kazanabilir miyim?

Yüzdelik dilime bağlı sen 420 puan alabilirsin ama yüzdelik dilimin yüksekse giremezsin ama tam terside olabilir tamamen sana bağlı.

Yüzdelik dilime bağlı sen 420 puan alabilirsin ama yüzdelik dilimin yüksekse giremezsin ama tam terside olabilir tamamen sana bağlı.

Anlıyorum hocam çıkmış soruları çözüyorum 440 üstü puan yapıyorum süre tutarak bazen sürenin altında bile yaptığım oluyor buna göre sizce olabilir mi ve bazen sınav heyecanı bile denemelerde artık olmaya başlıyor eskiden olmuyordu ama LGS'ye az kaldı ve ben daha çok heyecan yapmaya başladım ne yapmalıyım.

Anlıyorum hocam çıkmış soruları çözüyorum 440 üstü puan yapıyorum süre tutarak bazen sürenin altında bile yaptığım oluyor buna göre sizce olabilir mi ve bazen sınav heyecanı bile denemelerde artık olmaya başlıyor eskiden olmuyordu ama LGS'ye az kaldı ve ben daha çok heyecan yapmaya başladım ne yapmalıyım.

Kaydırma vb bir durum olmaz ise kazanırsın gibi gözüküyor durumunla
Sana pek yardımcı olamam şahsen ben LGS de 280 yapmıştım :D

Hocam ben İstanbul'da ferit inali kazanmak istiyorum denemelerim 370-390 arası gidip geliyor kazanabilir miyim?

Yüzdelik dilim önemli puan önemsiz aslında, puan geçen seneki sınavın zorluk seviyesine göre o okula giren en düşük öğrencinin puanı önemli olan yüzdeliktir ama inşallah istediğiniz yeri kazanırsınız.

Diğer öğrenciler ile aynı puan ortalamasına gelirsen zorlaşır gibi diye biliyorum bende çok anlamıyorum bu işlerden 250 puan yapıp geçmiştim OBP ile Anadolu lisesine geçmiştim.
Sen çalışmayı aksatmamanı öneririm hedefine ulaşırsın inşallah kardeşim.

Kankam bende LGS öğrencisiyim. Şahsen sınavı çok takmıyorum zaten özel okula gideceğim ayrıca puanlarımda 440-460 civarı. Sana verebileceğim tavsiyeler şunlar; şu puanla girersin diye bir şey yok, şu yüzdelik dilimle girersin vardır. Ayrıca çıkmış soru çözerek sadece soru tipine alışırsın. Dershaneye gidiyor musun bilmiyorum bizimki her gün deneme yapıyor. Günde 1-2 deneme çözmeye çalış, daha sonra yanlış yaptığın yerleri incele, yanlışlarının doğrularını öğren. Boş bıraktığın sorularda; eğer süre aldığı için boş bıraktıysan sorunun nasıl çözüldüğüne bak ve bu çözümü kafanda pratikleştir, eğer soruyu anlamadığın için boş bıraktıysan sorunun çözümüne baktıktan sonra o konuyla alakalı örnek sorulara bak kafanda otursun o konuda. Verebileceğim tavsiyeler bunlar, keşke bende uygulasam ama üşeniyorum, bunları yaptığında tam puan bile yapabilirsin (!) ciddi bir puan artışı görürsün son 10 günde. Hadi kazamız mübarek olsun

Yeni konular

Geri
Yukarı