8. sınıf EBOB EKOK konusu yapılamıyor

• Konuyu başlatan NOHA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 487
Bence en mantıklı yol o çözemediğiniz soruları tipinde başka sorulara da bakıp mantığını anlamak. Bir sorudan zaten 10-15 tane çözerseniz tek başınıza anlarsınız diye düşünüyorum.

Bence en mantıklı yol o çözemediğiniz soruları tipinde başka sorulara da bakıp mantığını anlamak. Bir sorudan zaten 10-15 tane çözerseniz tek başınıza anlarsınız diye düşünüyorum.
Hocam bugün 1 buçuk saat kadar ders çalıştım ama anca 1 soru çözebildim.

Bu konuyu yapamıyorum, ne yapmalıyım? Daha doğrusu yeni nesil soru çözemiyorum.

Yeni nesil soru dediğin EKOK(15, 20)=? Demek yerine 15 kalem ile 20 kalem paketleme sorusudur o kadar. EBOB EKOK yapamıyorum demek yerine gidin kendinizi limitlemeden çözmeye zorlayın. Yapabileceğinizi göreceksiniz.

Yeni nesil soru dediğin EKOK(15, 20)=? Demek yerine 15 kalem ile 20 kalem paketleme sorusudur o kadar. EBOB EKOK yapamıyorum demek yerine gidin kendinizi limitlemeden çözmeye zorlayın. Yapabileceğinizi göreceksiniz.
Önemli olan masanın başında 5 saat oturmak değil verim alabilmek kendimden biliyorum. Ben de çalıştım ama çok verimli olmamış demek ki.
Hocam sorularla romantik ilişki yaşamadınız değil mi? 1,5 saat bakışmak ne :D
Hocalarım o zaman kolaydan zora testler çözeceğim bunun için önerebileceğiniz site veya test kitabı var mı?

Yeni nesil soruların eski sorulardan pek farkı yok dostum, sadece mantığını kavraman lazım. Yapamadığın konulara yönelik soru çöz ve anlayana kadar konu anlatımı izle. Biraz çaba sarf ederek yapamayacağın konu yok :)

Yeni nesil soruların eski sorulardan pek farkı yok dostum, sadece mantığını kavraman lazım. Yapamadığın konulara yönelik soru çöz ve anlayana kadar konu anlatımı izle. Biraz çaba sarf ederek yapamayacağın konu yok :)
Teşekkürler dostum. Kolaydan zora testler çözeceğim. Bunun için önerebileceğin site veya test kitabı var mı?

Geri
Yukarı