8. Sınıf için ders çalışma programı tavsiyesi

Xechrekt42

Hectopat
Bu sene iyi bir fen lisesi için bana iyi bir ders programı tavsiyesi lazım. Okulum başlayalı 2 hafta oldu ama ben bu düzeni yeni oturtmaya başlayacağım. Evet önerilerinizi bekliyorum.

Not: Bu soruyu hangi konudan açacağımı bilemediğim için en mantıklı bu konuyu sectim

Ne kadar çalışabilirsen çalış. Hiçbir kaybın olmaz çalıştığın için. Sınırları zorla. Kendine overclock yap :) Ha bir de kötü haber vereyim, eğer biri sana yapıyorsa overclocku yanma gibi bir şansın yok :)

Öncelikle sabit bir konuyu bitirip diğer konuya gitme mantığıyla çalışma. Konu listeni çıkar. Öncelikle bu konuları en kısa sürede bitirecek şekilde plan yap. Günün 8 saati çalışmana gerek yok ama tüm konuları 2 ay içinde bitirsen yeterli. Günlük 1 saat konu çalışıyorsan yarım saat de geçmiş konuları tekrar et en çok yapılan hatadır konuyu bitirip bir daha bakmayıp unutmak.
Denemeler senin konuları unutmamanı ve pekiştirmeni sağlar bol bol deneme çöz.
Sadece bunları yapsan bile büyük başarı gösterirsin.

1 saat o gün ne işlediysen tekrar yap. 15 tatile kadar 150-200 soru yeter. Sonra 300'e çıkar. Sınava 2 ay kala 400-500 çık. Ben böyle %2'ye girmiştim. Bu arada sınav yine değişebilir hazırlıklı ol :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı