8.sınıf İnkilap Tarihi dersi için neler bilinmeli?

Eğitim hayatı, ilk göreve basladığı yer (Şam 5. Ordu), Trablusgarp, 1. Dünya savaşında savaştığı cepheler - Çanakkale (Anafartalar, Arıburnu, Kireçtepe, Conkbayırı),Kafkas cephesi, Suriye-Filistin Cephesi (Halep savunması) bil. Kazandıği madalya ve ünvanlar (Kafkas'da Altın kılıç madalyası mesela). Kafkas cephesinde kazandığı toprakları bil.
Ben üniversite öğrencisiyim müfredat nasıl nereye geldiğinizi bilsem daha iyi olur.
Brest Litowsk'u gizli anlaşmalar içinde mi gördünüz, Kafkas cephesini kapayan anlaşma olarak mı gördünüz? İkisinde de geçiyor.

Eğitim hayatı, ilk göreve basladığı yer (Şam 5. Ordu), Trablusgarp, 1. Dünya savaşında savaştığı cepheler - Çanakkale (Anafartalar, Arıburnu, Kireçtepe, Conkbayırı),Kafkas cephesi, Suriye-Filistin Cephesi (Halep savunması) bil. Kazandıği madalya ve ünvanlar (Kafkas'da Altın kılıç madalyası mesela). Kafkas cephesinde kazandığı toprakları bil.
Ben üniversite öğrencisiyim müfredat nasıl nereye geldiğinizi bilsem daha iyi olur.
Brest Litowsk'u gizli anlaşmalar içinde mi gördünüz, Kafkas cephesini kapayan anlaşma olarak mı gördünüz? İkisinde de geçiyor.
1635880380613.png

buraya kadar.

Erzurum Kongresi'ne kadar tüm konular çıkacak bizde.

1.sınavım yarın. Neler önemli ve neleri bilmem lazım? Aklınızda ne varsa yazarsanız sevinirim.
İtilaf ve ittifak devletler , ittifaktan itilafa geçen devlet. Atatürk'ün ilk görev yaptığı yer. Ve Atatürk hakkında sorular olcak. İleri görüşlülük vatan sevgisi vs. Atatürk'ün okuduğu okullar sırasıyla. Ve cepheler sorar.

İtilaf ve ittifak devletler, ittifaktan itilafa geçen devlet. Atatürk'ün ilk görev yaptığı yer. Ve Atatürk hakkında sorular olacak. İleri görüşlülük Vatan sevgisi vs. Atatürk'ün okuduğu okullar sırasıyla. Ve cepheler sorar.

Çok geç. (95 aldım)

Yeni konular

Geri
Yukarı