8. Sınıfa gelmiş birisi temelini nasıl geliştirebilir?

Enes*

Hectopat
Daha fazla  
Beyler ben 8. sınıfa kadar sınavlara son gün çalışarak girdim. 8. sınıfta böyle olmayacağını biliyorum. Ondan size sorum olacak. Temelimi geliştirmek için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hic bir sey. Sadece test cozmen yeterli. Birazcik daha planli olursan sorun olmaz ayrica kendini cok asiri derse verme arada sirada oyun da oyna.

Ben ilk lgs mağdurlarındanım kardeşim o iş lisede öyle olmuyormuş ben onu gördüm bu sene 10. Sınıfım ve sınavlara haftalardan önce çalısmazsan hiç birşey yapamazsın 8. Dada artık öyle haftalar önceden çalışmaya başlamazsan lgs de çok büyük bi başarı elde edemezsin. Öncelikle kendine ders programı hazırla günlük soru çöz ama bu soru sayın hedeflediğinin altında kalmasın mesela bugün 120 soru çözecektimde 90 çözdüm 30nu da yarın çözerim dediğin an o iş biter
Dersi derste dinlemelisin evde en az bu soru çözmek dışında 1 saat o gün işlenen konulara bakmalısın ve en önemlisi çalısmaya başlamadan önce şunu kendine öğretmelisin: Başaracağım
Kendini böyle motivasyon etmelisin ki dediklerimi uygularsan başarırsın.
Biz sana inanıyoruz BAŞARACAKSIN.

@WinTime yaptigin tek sey su anda gozunu korkutmak. Cok iyi bir gazla yazmissin ve okurken benim bile icim karardi. Duzenli ve planli calisarak gunde 1 saat bile ayirsa kendine iyi bir lise tutturabilir. Kendini 120 soru cozecegim diye sinirlandirmasina gerek yok. Ne kadar isterse o kadar cozmesinden yanayim ben. Belki soru bile cozmese sadece konuyu gozden gecirse anlayabilir ve rahatlikla konu hakkindaki sorulari yanitlayabilir.

@WinTime yaptigin tek sey su anda gozunu korkutmak. Cok iyi bir gazla yazmissin ve okurken benim bile icim karardi. Duzenli ve planli calisarak gunde 1 saat bile ayirsa kendine iyi bir lise tutturabilir. Kendini 120 soru cozecegim diye sinirlandirmasina gerek yok. Ne kadar isterse o kadar cozmesinden yanayim ben. Belki soru bile cozmese sadece konuyu gozden gecirse anlayabilir ve rahatlikla konu hakkindaki sorulari yanitlayabilir.
Öyle deil yanlış anlamışsın de mesela ile başladım soru sayısı istediği kadar olabilir ama günlük belirlediği kadar soru çözsün ordada dedim 50 çözecektimde bugün 30 çözüyüm yarın ekstra 20 çözerim yaparsa başaramaz ben bunu kastettim dostum 👍🏻

Aslında senin yaptığın da yanlış bir şey değil. İlkokul veya ortaokulda günü gününe ders çalışmayı ben mantıklı bulmuyorum. O günleri bir defa yaşayacaksın zaten zor da değil o sınıflar. Ama 8. sınıfta biraz sıkı çalışmak kötü bir şey değil eminim sen de cahil, kültürsüz, laylaylom insanlarla 4 sene geçirmek istemezsin. Sakin ol, geç kalma felan durumu da yok. Artık internette bir sürü ders anlatım videoları var temeli kötü olanlar için de. İzle, soru çöz zaten başarı kaçınılmaz, başarılar.

Knk ben liseye geçtim matematik varya aşırı zor lgs de 2 soru yaptim matten 2 si de yanlış. Hem mantık hem de çözüm istiyor aşırı zor beyin yakıyor vallaha bi saat uğraşsan cozemen belki de 1 2 gün vallaha o derece zor ama okullar acilmadan matematik çalış ve turkçe turkce de bayagi zorlasacak diğerleri ise easy ama ingilizce sinavda(lgs) zor test cozme deneme coz kodlamali çok faydssi olur.

Knk ben liseye geçtim matematik varya aşırı zor lgs de 2 soru yaptim matten 2 si de yanlış. Hem mantık hem de çözüm istiyor aşırı zor beyin yakıyor vallaha bi saat uğraşsan cozemen belki de 1 2 gün vallaha o derece zor ama okullar acilmadan matematik çalış ve turkçe turkce de bayagi zorlasacak diğerleri ise easy ama ingilizce sinavda(lgs) zor test cozme deneme coz kodlamali çok faydssi olur.
Oh hocam yani yüzdeliğiniz kaç ben ilk lgs ye girenlerdenim benim 6

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı