8. sınıfa geçeceğim, ne yapmalıyım?

Günlük çalışmanı sürdüreceksin, yapacak başka bir şey yok. Eksik konularını tespit et, YouTube'dan video anlatımı dinle ve sonra ders çalış. Günlük bir saatini kitap okumak için ayırabilirsin.

LGS'yi abartma, kendini en popüler çocuk yapma ve derslerine günde 2-3 saat çalış. Hafta sonu 4 saat çalış ve dinlen. Sakin birisi ol. Dershane zekiysen vakit kaybı. Bunları yaparsan yılda yaklaşık 1000 saat gibi birşey çalışıyorsun. Bunu yapsan 480 üstü alabilirsin.

8'e geçeceğim, neler yapmalıyım sizce? Tavsiyeleriniz nelerdir?
Relax kal. Ders çalış bu kadar başka birşey yok. Bende 8e geçtim mesela ama şuan hala oyun oynuyorum.

Her gün aksatmadan çalışın, disiplin en önemli mesele burada ki. Aman bu sene matematik zor olacakmış, aman Türkçe olacakmış deyip tek derse yoğunlaşmayın. Hepsine gerekli önemi verin. Ayrıca yeni nesil dediğimiz soruları hemen çözmeye kalkmayın, önce konuyu tamamen öğrenin ondan sonra yeni nesil çözün. Ve çözemediğiniz soruların çözümünü kesinlikle bulun.

8'e geçeceğim, neler yapmalıyım sizce? Tavsiyeleriniz nelerdir?
Bu arada LGS'ye çok çok önemli bir sınav diyen hocalar LGS'den sonra LGS önemli değil önünüzdeki YKS sınavı çok önemli diyen hocalara dönüşmeye başlıyor. Ben mesela 10. Sınıfım özel okulda okuyorum. 266 almıştım LGS'den aileme yük olmuş gibi hissetmiştim pişmanım.

8.sınıfa geçip ne yapacağım sorusu yanlış 7.sınıfı nasıl bitirdim doğru soru bu olması lazım çünkü 7.sınıf ortaokuldaki en zor sınıf 7'yi güzel geçirdiysen sorun yok çünkü 8'deki konuların çoğu 7'ye bağlı

Ve LGS yi abartmana gerekte yok öneme al ama abartma kendine baskı yapma kaygın olmasın onun dışında yeni hocaların varsa aranı iyi tutmanı öneririm çünkü onlarla aran iyiyse onlar senin iyi puan alman için gerekeni yapacaktır

Ve kendini yoksun bırakma diğer aktivitelerden ders çalışma düzenlerine falan gerek yok sadece günde belirli bir hedef koy saati önemsiz senin için önemli olan konuyu anlaman mesela bugün bu konuyu çalışacağım ama o konuyu öğrenene kadar çalış 1 saat çalıştın kolaymı geldi o zaman defteri kitabı kapat oyun oyna veya dışarı çık istediğin bir aktiviteyi yap bir sonraki gün bu konuyu anlamaya çalış 1 saatin sonunda anlamadıysan daha fazla çalış burada önemli olan saat değil önemli olan konuyu ne kadar sürede anladığın çünkü kimisi 1 saatte anlar kimisi 4 saate

Ve birde benden sana tavsiye kötü zayıf olduğun bir alan varsa onu sadece bir kere geliştirmeyi dene baktınki anlamayorsun olmuyor o zaman hiç kafana takma ve onun üzerine düşme çünkü bir insan zayıf olduğu alana zaman ayırması zaman kaybıdır her zaman iyi olduğun konuların üstüne düş

Son düzenleme:

Geri
Yukarı