8.sınıfta 5 günü geçince belge alınır mı?

ArcturusTR

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese iyi günler dilerim.
Ben 8. sınfım ve LGS'ye çalışmak için devamsızlık hakkımın çoğunu kullandım ve özürsüz devamsızlığım 5 günü geçti. Bazı haber kaynaklarında 5 günü geçen öğrencilerin Takdir/Teşekkür alamayacağı yazıyordu. Okulda beni tanıyan hocaların neredeyse hepsi beni seviyor ve sınıf hocam LGS'ye çalışmam için son zamanlarda bazı günler gelmesem de bir şey olmayacağını söylemişti. Şu anki puan durumum takdir almama yeriyor sizce takdir alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese iyi günler dilerim.
Ben 8. sınfım ve LGS'ye çalışmak için devamsızlık hakkımın çoğunu kullandım ve özürsüz devamsızlığım 5 günü geçti. Bazı haber kaynaklarında 5 günü geçen öğrencilerin Takdir/Teşekkür alamayacağı yazıyordu. Okulda beni tanıyan hocaların neredeyse hepsi beni seviyor ve sınıf hocam LGS'ye çalışmam için son zamanlarda bazı günler gelmesem de bir şey olmayacağını söylemişti. Şu anki puan durumum takdir almama yeriyor sizce takdir alabilir miyim?

Ortaokulda öyle bir şey yok. 10 günü geçerse, örneğin 10.5 günü geçerse belge alamazsın. Lisede de öyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir şey ortaokulda söz konusu bile değil, gelelim devamsızlık konusuna.

Devamsızlık 30 günü aşsa bile bir şey olmuyor, raporlu devamsızlıkta bir sınır bulunmamaktadır fakat raporsuz devamsızlık 20 günü geçerse ŞÖK (Şube Öğretmenler Kurulu) sizi belki geçirir fakat ortaokulda %99 geçersiniz zaten.

Yani kısacası raporlu devamsızlıkta bir sınır olmuyor raporsuz devamsızlıklarınız 20 günü aşmasın aştığı anda müdür yardımcısına gidip sildirebilirsiniz bir dilekçe ile.

Lisede bu durum mevcut hatta ortaokulda da böyle olduğu söyleniyor ama hiç karşılaşmadım kardeşimin 7 gün ozürsüz devamsızlığı var belge alabiliyor. Yani sizde büyük ihtimalle alırsınız.

Ortaokulda devamsızlıktan belge alamama yok hocam. Eğer müdürünüz gaddar değilse de devamsızlıktan da kalmazsınız. (8.sınıf olmanız da bunda etkili tabii)

Yeni konular

Geri
Yukarı