8 slotlu anakart RAM sırası nasıl olmalı?

Revainer

Hectopat
Yer
Melankolia Müzik
Daha fazla  
X79 anakartta en iyi performansı elde etmek için ve Quad channel çalıştırmak için slot düzeni nasıl olmalı? Abcd şeklinde mi yoksa aabb şeklinde mi?

IMG_20230222_194141.jpg

@Yiğitt35 Hocam bir fikrin var mı?

Son düzenleme:
Emin değilim hocam fakat A-B-C-D slotlarına birer tane RAM takmayı deneyebilirsiniz. Orada A0 / A1, B0 / B1, C0 / C1, D0 / D1 şeklinde slotlar var anladığım kadarıyla ya hepsinin 0 numaralı slotuna ya da 1 numaraları slotuna takmayı deneyin bakalım. Elinizde kaç tane RAM var? Bu anakart hangi marka hocam :D

Emin değilim hocam fakat A-B-C-D slotlarına birer tane RAM takmayı deneyebilirsiniz. Orada A0 / A1, B0 / B1, C0 / C1, D0 / D1 şeklinde slotlar var anladığım kadarıyla ya hepsinin 0 numaralı slotuna ya da 1 numaraları slotuna takmayı deneyin bakalım. Elinizde kaç tane RAM var? Bu anakart hangi marka hocam :D
Çorba gibi RAM'ler ya, 3 tane 4 GB Kingston, 2 Tane 2 GB Elixir var. Stok frekans görüntü bile alamadım, 1066 MHz çalışıyor şu an. Anakart Intel marka.

Değişikmiş anakartınız :) Quad channel çalışmasını istiyorsanız 5 tane RAM takmayın bence :)

Değişikmiş anakartınız :) Quad channel çalışmasını istiyorsanız 5 tane RAM takmayın bence :)
Normal de 4 tane kullanıyordum toplam 12 GB, artık yetmediğini anlayınca 4 GB eklemek zorunda kaldım yanına. Bütçem öyle komple set almaya da yetmiyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı