80.000 - 90.000 TL Arasında Araba Tavsiyesi

Toyota Türkiye'ye girerken mercedes kalitesini daha ucuza sağlayacağım demişti 2006'ya kadar böyle devam etti ama ondan sonra ben toyotanın arabalarını beğenemedim. kötü bir seçim değil ama iyi bir seçimde değil bana göre
Corolla'nın 2006 modelini 5 sene kullandım, yağ değişimi, bakım dışında hiç bir masrafı olmadı. Konfor deseniz, sınıfındaki araçlarla kıyaslandığında gayet iyiydi. Ve 140000'de de sattım.
Daha sonra 2011 modeline geçtim ve 5 senedir de onu kullanıyorum.

Yani nesini beğenmiyorsunuz? Tabi sizin kendi görüşünüz, saygı duyarım. Benimkisi yanlizca merek.
Ama o büyük kasaya atılan 1.4 motor konusunda haklısınız. Bana göre de en az 1.6 olmalıydı. (Kasanın ağırlığından ve motorun da biraz küçük olması kalmışlarda, zorlanma değil de hantal olduğunu söyleyebilirim)

Corolla'nın 2006 modelini 5 sene kullandım, yağ değişimi, bakım dışında hiç bir masrafı olmadı. Konfor deseniz, sınıfındaki araçlarla kıyaslandığında gayet iyiydi. Ve 140000'de de sattım.
Daha sonra 2011 modeline geçtim ve 5 senedir de onu kullanıyorum.

Yani nesini beğenmiyorsunuz? Tabi sizin kendi görüşünüz, saygı duyarım. Benimkisi yanlizca merek.
Ama o büyük kasaya atılan 1.4 motor konusunda haklısınız. Bana göre de en az 1.6 olmalıydı. (Kasanın ağırlığından ve motorun da biraz küçük olması kalmışlarda, zorlanma değil de hantal olduğunu söyleyebilirim)
motor konusundan dolayı yoksa çok kaliteli anayolda felan yeterli fakat bizim oralarda en ufak çakıl yerde güç kesilmeye başlıyor kurban kesme yerine zar zor çıkıyordum 1.6 bile az gelirdi bence ona

Motor konusundan dolayı yoksa çok kaliteli, anayolda felan yeterli fakat bizim oralarda en ufak çakıl yerde güç kesilmeye başlıyor, kurban kesme yerine zar zor çıkıyordum. 1.6 bile az gelirdi bence ona
O tamamen normal bir durum. Yani 2 bin motor da olsa o tür yollarda güçten düşerdi...
Bunun nedeni ASR, (Anti Patinaj Sistemi) bu sistemin görevi: Kaygan, kumlu, çakıllı yollarda, vb. aracın patinaj yapmasını önlüyor. Yani o anda siz gaz pedalını sonuna kadar kökleseniz de araç gaz yemiyor, çekişten düştü, düşüyormuş gibi gözüküyor. Fakat direksiyonun sol tarafında, torpido kısmındaki ''ASR'' duşuna basarak devre dışı bıraktığınızda araç patinaj yaptığı gibi çok daha güçlüymüş hissi veriyor.

Benim 1.4 az geliyor dediğim olay şu: Örneğin, araç o anda tam devirde değil iken bi üst vitese attığınızda kendini toparlayamıyor, ama 1.6-2.0 motorlar öyle durumlar da bile kendini toparlayabiliyor. Yoksa gereken devirde kullanıldığında gayet iyi güce sahip.

@er36po Hocam ben dizel daha iyidir demiyorum zaten. TurboDizel ilk 2 viteste benzinliye papuç bırakmaz diyorum. Kullandığım 1.3 multijet fiorino ile arkadaşımın 1.4 benzinli puntosuyla kalkıyoruz. ilk 2 viteste önde oluyorum fakat 3. vitese atınca dizel mantığı olarak devir kaybına uğruyorum ve punto geçiyor. Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Volvo V40 R-Design veya S60 Premium öneririm. Emisyon değeri umrumda değil diyorsan ve orta yaş üzeri kitleye hitap eden bir araba düşünüyorsan octavia al ve keyfine bak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı