80.000 TL sistem önerisi

mfa94

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Elimden geldiğince hem uzun ömürlü hem yüksek performanslı hem de nispeten hesaplı bir 2K Gaming sistem oluşturmak istiyorum. Benim oluşturduğum liste aşağıdaki gibi:
CPUAMD RYZEN 5 7500F
ANAKARTMSI PRO B650M-A WIFI
GPUMSI GEFORCE RTX 4080 16GB VENTUS 3X OC
RAMG.Skill 32GB Flare X5 AMD EXPO 6000Mhz CL32
SSDMLD M700 1TB
PSUCOOLER MASTER MWE 750W 80+ BRONZE
KASAGAMEBOOSTER GB-X223B
SOĞUTMA
MONİTÖRMSI G27CQ4 E2

Burada özellikle merak ettiğim işlemci ile ekran kartı uyumlu mudur? Bir darboğaz yaşar mıyım? 750W bu ikili için stabil performans sağlar mı? Bunun haricinde parçalarla ilgili her türlü tavsiyenizi beklerim. :)

Merhaba,
Elimden geldiğince hem uzun ömürlü hem yüksek performanslı hem de nispeten hesaplı bir 2K Gaming sistem oluşturmak istiyorum. Benim oluşturduğum liste aşağıdaki gibi:
CPUAMD RYZEN 5 7500F
ANAKARTMSI PRO B650M-A WIFI
GPUMSI GEFORCE RTX 4080 16GB VENTUS 3X OC
RAMG.Skill 32GB Flare X5 AMD EXPO 6000Mhz CL32
SSDMLD M700 1TB
PSUCOOLER MASTER MWE 750W 80+ BRONZE
KASAGAMEBOOSTER GB-X223B
SOĞUTMA
MONİTÖRMSI G27CQ4 E2

Burada özellikle merak ettiğim işlemci ile ekran kartı uyumlu mudur? Bir darboğaz yaşar mıyım? 750W bu ikili için stabil performans sağlar mı? Bunun haricinde parçalarla ilgili her türlü tavsiyenizi beklerim. :)

İşlemcini yükseltmelisin ve bildiğim kadarıyla o PSU o sisteme yetmez yine de başka yerlerdende araştır yanlış bilgi vermiş olmayayım.

PSU yeter. Ama Game Booster kasa falan, yapma be kardesim. Bir de 4080-4090 aliyorsan, al UHD monitor.

Bu fiyata 4090 sistem olur. Olmazsa da 7900 XTX gibi top seviye al, UHD ak.

@Jesus Wicked.

PSU yeter. Ama Game Booster kasa falan, yapma be kardesim. Bir de 4080-4090 aliyorsan, al UHD monitor.

@Jesus Wicked.
Ya açıkçası kısabildiğim kadar kısmak istiyorum, o yüzden kasa f/p geldi :). Ama 80 bine monitör dahil 4090'lı sistem tavsiyen varsa hocam yazabilirsen çok sevinirim.

@Jesus Wicked.
7900xtx'i de düşünüyorum. Ama dlss aklımı çeliyor.

İşlemcini yükseltmelisin ve bildiğim kadarıyla o PSU o sisteme yetmez yine de başka yerlerdende araştır yanlış bilgi vermiş olmayayım.
Dar boğaz yapar mı yoksa daha mı iyi olur hocam?

Ya açıkçası kısabildiğim kadar kısmak istiyorum, o yüzden kasa F/P geldi :). Ama 80 bine monitör dahil 4090'lı sistem tavsiyen varsa hocam yazabilirsen çok sevinirim.

7900XTX'i de düşünüyorum. Ama DLSS aklımı çeliyor.

Darboğaz yapar mı yoksa daha mı iyi olur hocam?

Kac lira tuttu? Bu parcalara 4090 cacik gibi ama bir de en ucuz demedin mi, UHD olursa ne kadar darbogaz olur bilemem, internetteki veriye gore kasa ile GPU uzunlugu yeterli, PSU yetmez ancak. Kasa ve PSU onerisi fena olmaz: En az 850W PSU ve kasa. Bir de etiketledigim arkadasin cevap vermesini bekleyin derim. MSI tercih ettim, Ventus modeli değildi. İnşallah kotu degildir, Ventus kotu ama Gaming Trio ust modeli.

Kac lira tuttu? Bu parcalara 4090 cacik gibi ama bir de en ucuz demedin mi, UHD olursa ne kadar darbogaz olur bilemem, internetteki veriye gore kasa ile GPU uzunlugu yeterli, PSU yetmez ancak. Kasa ve PSU onerisi fena olmaz: En az 850W PSU ve kasa. Bir de etiketledigim arkadasin cevap vermesini bekleyin derim. MSI tercih ettim, Ventus modeli değildi. İnşallah kotu degildir, Ventus kotu ama Gaming Trio ust modeli.

Benim attığım sistem toplam 65 bin tutmuştu. Ama tavsiyene göre fiyat araştırması yapacağım. Eyvallah hocam, sağolun.

Benim attığım sistem toplam 65 bin tutmuştu. Ama tavsiyene göre fiyat araştırması yapacağım. Eyvallah hocam, sağ olun.

Attiklarim kac lira tuttu?

Yeni konular

Geri
Yukarı