80.000'e kadar hazır sistem önerisi

• Konuyu başlatan JWINS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 316
Bütçe
Maksimum 80.000 TL

JWINS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Baslikta da belirttigim gibi hazır sistem alacagim. Sinerji, İtopya, İncehesap, gamingarena gibi yerlere baktim. 4070 Ti - 7800x3D olmazsa olmazım. RAM'ler minimum 16x2 6000MHz CL30 olmasini isterim. Kasa hava akışı çok önemli bu işlemci için. Sıvı soğutucu ya da soğutmasına göre hava soğutucu da önemli tabii bu sistem icin. SSD 7400-6000 ve üzeri olsun istiyorum. (kafamda 3 model var) montajdan hiç anlamadigim icin fan ve soğutucuları monte edilmiş bir sekilde tercih ediyorum. Bir de Windows 11 eklememe gerek var mı? 7 GB'lık Windows 11 indirdim ama lisans anahtarı isteyecektir. Yardimci olacak arkadaslara simdiden teşekkür ederim.

Hocam Windows 11'i dert etmenize gerek yok internete beleşe key bulmak mümkün kafanızdaki sistem gayet güzel İtopya biraz pahalı gelebilir onun haricinde diğer 3 siteden alabilirsiniz.

Merhaba. Baslikta da belirttigim gibi hazır sistem alacagim. Sinerji, İtopya, İncehesap, gamingarena gibi yerlere baktim. 4070 Ti - 7800x3D olmazsa olmazım. RAM'ler minimum 16x2 6000MHz CL30 olmasini isterim. Kasa hava akışı çok önemli bu işlemci için. Sıvı soğutucu ya da soğutmasına göre hava soğutucu da önemli tabii bu sistem icin. SSD 7400-6000 ve üzeri olsun istiyorum. (kafamda 3 model var) montajdan hiç anlamadigim icin fan ve soğutucuları monte edilmiş bir sekilde tercih ediyorum. Bir de Windows 11 eklememe gerek var mı? 7 GB'lık Windows 11 indirdim ama lisans anahtarı isteyecektir. Yardimci olacak arkadaslara simdiden teşekkür ederim.

Böyle özelleştirip al. (ramler cl30)

1711477317150.png

Eki Görüntüle 2151410

Hocam gayet makul gorunuyor. Duymustum burayı. Fakat ekran kartı demonte gonderiliyormuş. Diger 3 sitede de mi boyledir acaba? Windows da eklesem ekran kartı yine demonte gelir mi?

Eki Görüntüle 2151410
Bi de kasayı göremiyorum hocam, hangi kasa geliyor, marka model?

Hocam gayet makul gorunuyor. Duymustum burayı. Fakat ekran kartı demonte gonderiliyormuş. Diger 3 sitede de mi boyledir acaba? Windows da eklesem ekran kartı yine demonte gelir mi?

Bi de kasayı göremiyorum hocam, hangi kasa geliyor, marka model?
Fotoğrafta var FSP model kasa geliyor. Her site ekran kartını demonte gönderir. Sen kutusunu açıp jelatinlerini çıkarıp takacaksın. Kart her türlü demonte gönderilir. Windows ekleme pahalı.

Anladım hocam. Son 3 sorum var tek seferde sorayim. 1.si kasa hava akışı ve boyutu üzer mi? 2.si sıvı soğutucu ben msi mag 360 v2 diye dusunmustum, onerir misiniz bu sisteme ve kasaya? Son sorum da anakartı msi b650 tomahawk diye dusundum. Oneriniz var mi bu kart ya da baska kartla ilgili? Ssd kingston yerine twinmos 1 tb extreme dusundum onerir misiniz?

Yapıştır.
Hocam bu da cok iyi sistem. Ancak ozellestirirken ramlerde pek secenek yok. Bir de islemci sogutucusu icin Thermalright peerless asassin 120lik hava sogutucu var. Diger sivi sogutucular 120lik ve 240lık. Emim olamadim. Onerileriniz var mi bu sistem icin ozellestirme kisminda? Maksimum 80k

Hocam bu da cok iyi sistem. Ancak ozellestirirken ramlerde pek secenek yok. Bir de islemci sogutucusu icin Thermalright peerless asassin 120lik hava sogutucu var. Diger sivi sogutucular 120lik ve 240lık. Emim olamadim. Onerileriniz var mi bu sistem icin ozellestirme kisminda? Maksimum 80k
Anakartı TUF Gaming plus yap. Rami xpg 5600 mhz seç. 4080 daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı