80 dereceye ulaşan 2. el GTX 970 alınır mı?

Soğutucu blok ahım şahım bir ROG Strix veya Gaming X'teki gibi kalın blok yapısına sahip 5'li 6'lı ısı iletim boru kanal sistemine sahip değilse kartın modeline bağlı olarak tam yükte sabit 80 derece anormal bir sıcaklık değeri değil. Keza kendim ekstradan manuel overclock ettiğim GTX 1060 6G'ı full yükte 79-80 hatta bazen 81 derecelerde şimdi olduğu gibi 4 yıldan beri de rahatlıkla herhangi bir sıkıntı olmadan kullanabiliyorum. Zaten bahsi geçen sıcaklığın da 70 derece olduğunu belirtmişsiniz, yapılan termal stress testine göre gayet normal bir değer.

Boşta 50 derece ama yükte 70 öyle mi? İlginçmiş. Yükteki sıcaklığı referans almanız aslında yeterli, gerisi hikaye.

Bazıları NVIDIA Denetim Masası'ndan güç yönetimi modunu maksimum performansa alıyor bu yüzden de ekran kartı boşta da en yüksek hızlarda çalışıyor. Bu yüzden 50 derece muhtemelen.

RTX 2070 Super sahibiyim. Boşta 50, yükte 62 derece oluyor. Ekran kartı çalışmadığı zaman fanları harekete geçmediği için oluyor. Belki onda da aynı teknoloji vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı