GTX 970 90 dereceye çıkıyor

Bearean

Centipat
GTX 970 ekran kartım var. ASUS Tweak 2'de always 3D OC ve OC mod acık iken oyuna girdigimde 87-90 dereceleri goruyor.
VRAM usage sadece %50'de.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    18,7 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    30,9 KB · Görüntüleme: 49
90 santigrat çok yüksek. Tam marka ve modeli ne kartın? Silent yada Gaming modlara alıp deneyin, fanların da sorunsuz çalıştığından emin olun.

GTX 970 ekran kartım var. ASUS Tweak 2'de always 3D OC ve OC mod acık iken oyuna girdigimde 87-90 dereceleri goruyor.
VRAM usage sadece %50'de.

Bu kartda nedense sürekli bir sorun var. Kronik Coil Whine'de varmış galiba bu ekran kartlarında. Çözüme gelecek olursak, benim tavsiyem termal macununu yenileyip fanların tozunu alabilirsiniz ya da MSI Afterburner'dan fan hızını arttırabilirsiniz.

Termal limite dayanmışsınız. OC modda bile bu ısılara ulaşmanız zor.

Kasanın hava giriş ve çıkışlarını kontrol edin. İntake ve outtake sirkülasyonda problem olabilir. Ekran kartının fan ayarlarını kontrol edin. Fanın ısıya göre devir yükseltmesi lazım. Devir artmıyorsa, fanda sıkıntı olabilir.

90 santigrat çok yüksek. Tam marka ve modeli ne kartın? Silent yada Gaming modlara alıp deneyin, fanların da sorunsuz çalıştığından emin olun.
tam marka ve modeli bilmiyorum sadce gtx 970 :D
Termal limite dayanmışsınız. OC modda bile bu ısılara ulaşmanız zor.

Kasanın hava giriş ve çıkışlarını kontrol edin. İntake ve outtake sirkülasyonda problem olabilir. Ekran kartının fan ayarlarını kontrol edin. Fanın ısıya göre devir yükseltmesi lazım. Devir artmıyorsa, fanda sıkıntı olabilir.

Fanlar 89-90'a geldiginde Full kapasite çalısıyor ama ekran kartında 1 tane fan var o sıkıntı olabilir.
Termal macun yenilet istiyorsan.

Macuna pazartesi baktırıcam teşekkur ederim.
Termal macunu nereresi yeniler bir bilgisi olan var mı Vatan ya da başka bir yer?

Tam marka ve modeli bilmiyorum sadce GTX 970 :D

Fanlar 89-90'a geldiginde Full kapasite çalısıyor ama ekran kartında 1 tane fan var o sıkıntı olabilir.

Macuna pazartesi baktırıcam teşekkur ederim.
Termal macunu nereresi yeniler bir bilgisi olan var mı Vatan ya da başka bir yer?

Kanka YouTube'den de izleyip yapabilirsin aslında oldukça kolay.

Tek fan olması çok fark etmez. Firmalar termal rejimlerini koruyacak şekilde ona göre soğutma grubunu dizayn ediyor. Çok fan, daha düşük ısı ve sessiz çalışma için kullanılıyor.

Fanın devri kademeli olarak artıyor ama ısı düşmüyorsa; ekran kartının voltajı yüksek olduğu için termal aktivite artıyor olabilir. OC modu kapatılınca normale dönmesi lazım. OC modu kapalı ancak sıcaklık yüksekse; ya kasa hava sirkülasyonu iyi olmadığı için ısınmış hava kasa içinde kalıyor ya da termal macun etkisini yitirdiği için ısı transfer özelliğini kaybetmiş demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı