80 günde TYT-AYT matematik nasıl halledilir?

burwak58

Hectopat
Daha fazla  
YKS'ye 80 gün var. TYT ve AYT matematik netlerim sıfır, hedefim TYT mat 15-20, AYT mat 10-15 net. Günde toplam 7-8 saat çalışma sürem var. Matematikte şöyle bir sorunum var; örnek olarak rasyonel sayılar konusunun konu anlatımını izliyorum iyice anlıyorum. Testlere geçince 3-4 soru yapıyorum sonra tıkanıyorum. Pratik nasıl yapabilirim?"bol test çöz" deniyor ama her teste başladığımda aynı şeyi yaşıyorum sıkıntı burada.

Bunun bir yolu olduğunu sanmıyorum oturup çözeceksin yani zorla biraz kendini. Sınava kadar sabret. 30 dakika test çözüp 10 dakika ara verebilirsin.

İlk 3-4 sorudan sonra tıkanıyorsan konu anlatımında bir sıkıntı var demektir. YT'de daha çok örnek üzerinden giden hocalarla çalış ama şöyle de birşey var.
Bu saatten sonra TYT çok kurtarmaz gibi en az sürede maksimum sıralama istiyorsan AYT çalış. Geometride çalış her iki sınava da çalışmış olursun.

Ya konuları rahatça bitirirsin ama pratiğin olmaz soru bir çıkar karşına öyle bakarsın çözemezsin konular kadar soru çözmende çok önemli aksatma çözmeyi mutlaka her fırsatta çöz çeşitlilik bol olsun farklı yayın farklı kitap hep de aynı konu üzerinden gitme umarım başarırsın.

İlk 3-4 sorudan sonra tıkanıyorsan konu anlatımında bir sıkıntı var demektir. YT'de daha çok örnek üzerinden giden hocalarla çalış ama şöyle de bir şey var.
Bu saatten sonra TYT çok kurtarmaz gibi en az sürede maksimum sıralama istiyorsan AYT çalış. Geometride çalış her iki sınava da çalışmış olursun.

Kafamda böyle bir düşünce vardı zaten. TYT 10 problem yapsam yeterli olur gibisinden. AYT de 30 fen yapmayı hedefliyorum. AYT de 10 mat yapsam yeter de artar.

Kafamda böyle bir düşünce vardı zaten. TYT 10 problem yapsam yeterli olur gibisinden. AYT de 30 fen yapmayı hedefliyorum. AYT de 10 mat yapsam yeter de artar.
Başarılar diliyorum öncelikle, stres vesayre yaşadığında aklına şunu getir hayatın sonu değil biliyorum herkes aynı şeyi söyler ama cidden öyle ben 1 senemi sadece stres yüzünden sınav anında kaybetmiş biri olarak söylüyorum stres olacak hiçbirşey yok.

Soruna gelecek olursak hocaların çoğu çok yavaş anlatıyor ben videoları çoğunlukla 1x de izlemektense 1.5 de iki kere izlemeyi yeğlerim ya da 1.25 de her zaman öyle bir arkadaşımdan aldığım bir taktik ti bu kendisi 3.5k yaptı.

Ayrıyetten kendine çok vakit kalmayacak fakat sportif birşeyler yapmak çok şey etkiler.

Başarılar diliyorum öncelikle, stres vesaire yaşadığında aklına şunu getir hayatın sonu değil biliyorum herkes aynı şeyi söyler ama cidden öyle ben 1 senemi sadece stres yüzünden sınav anında kaybetmiş biri olarak söylüyorum stres olacak hiçbir şey yok.

Soruna gelecek olursak hocaların çoğu çok yavaş anlatıyor ben videoları çoğunlukla 1X de izlemektense 1.5 de iki kere izlemeyi yeğlerim ya da 1.25 de her zaman öyle bir arkadaşımdan aldığım bir taktik Ti bu kendisi 3.5k yaptı.

Ayrıyeten kendine çok vakit kalmayacak fakat sportif bir şeyler yapmak çok şey etkiler.

Evet hız konusuna katılıyorum.1.5X de izliyorum bütün videoları. Staj yaptığım yerde ders çalışmaya çalışıyorum. Bir yandan iş bir yandan ders. Eve gelince de ders çalışıyorum. Günün son 2 saatini kendime bırakıyorum. Spora gidiyorum, kendime yemek hazırlıyorum. Sınava 2 ay kaldı. Mantıklı ve ciddi bir çalışma yapacağım!

Geri
Yukarı