80 kiloya nasıl düşebilirim?

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Şu an 93-94 kiloyum boyuma göre cidden yağlı ve kiloluyum vücut kitle endeksine göre obez diyor bana 80 kiloya düşmek istiyorum. 80 İyi mi bilmiyorum daha altı da olabilir ama aşırı zayıf olmak istiyorum, zayıf ve kilolu arası fit iyidir yağ oranım fazla göbeğim kalça ve ayağımda yağ var kısaca iriyim yani. Yaklaşık 3 ay sonra Mart'da doğum günüm, 3 ay da 15 kilo verebilir miyim? Okulda veya sabah simit hamur yiyordum hep sağ olsun bugün de yedim. Param dayanmıyor evden ne gibi şeyler götürebilirim yanıma? Ceviz, meyve vb. diyet tarzı uygun mudur? Hedefim 177-180 Arası boy ve 80 kilo şu an boyum 174-175 civarı, arada oynamalar oluyor 173 falan ama en son ölçtüğümü söyleyeyim kısaca 15 kilo verip, zayıflama etkisiyle 2-3 cm uzama imkanım var mıdır?

Kuruyemiş iyidir. Muz gibi yüksek kalorili meyveler de götürebilirsiniz. Bir öğün tutar sizi. 3 ayda 15 kilo verebilseniz de vermeyin. Uzun bir sürece yayıp diyeti yaşamınızın parçası yapmanız lazım. 1 yıl verin kendinize. Ufak hedefler koyarak adım adım ilerleyin. Sporla birlikte yaparsanız 80 kilo ideal. Boy için yaşınızı bilmem lazım.

Kuruyemiş iyidir. Muz gibi yüksek kalorili meyveler de götürebilirsiniz. Bir öğün tutar sizi. 3 ayda 15 kilo verebilseniz de vermeyin. Uzun bir sürece yayıp diyeti yaşamınızın parçası yapmanız lazım. 1 yıl verin kendinize. Ufak hedefler koyarak adım adım ilerleyin. Sporla birlikte yaparsanız 80 kilo ideal. Boy için yaşınızı bilmem lazım.
Muz yüksek kalori ise daha çok kilo aldırmaz mı bana? Doğum günüme hedef koydum işte yaşım 16 3 ay 17 olucam 17 dolucak yani bu saatten sonra bir 5 cm daha atabilsem çok iyi oluncak kafayı sıyırdım bunla.

Muz yüksek kalori ise daha çok kilo aldırmaz mı bana? Doğum günüme hedef koydum işte yaşım 16 3 ay 17 olucam 17 dolucak yani bu saatten sonra bir 5 cm daha atabilsem çok iyi oluncak kafayı sıyırdım bunla.
Boya boşuna takmayın. Lise 1’de benim gibi boyunun uzaması duranda var, lise 3’te yaz tatiliyle beraber atanda, universiteye kadar yavaş yavaş uzayanda. Genetikten ibaret kisaca. Uzayacagı varsa uzar boyunuz.

3 ayda 15 kilo mantıklı bir hedef değil. Aşırı obez de değilsiniz ki o kadar veresiniz. Bence 3 ayda 90'ın altına düşmeye bakın. Kendi temponuzu bulursunuz zaten. Muzu tok tutar ve öğlene kadar gerekli enerjiyi sağlar diye önerdim. Yiyeceğiniz herhangi bir sanviçten iyidir.

Geri
Yukarı