80 Mbps internet yavaş hissi veriyor

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Selam arkadaşlar. Netspeed 100Mbps VDSL2 paketini kullanıyorum (bana 80 veriyorlar) ama internet bana yavaş hissettiriyor. İndirirken son hızda indiriyor ondan kaynaklı bir sorun yok ama sitelerin açılışları yavaş hissettiriyor. Videoyu paylaşıyorum sizlere.
Videoyu baştan izledim normalde daha yavaş, Video'da iken gayet hızlı yani benim için.
Sistem:
R3 3100
RX 570
ASUS A320M-K
16 GB 2666MHz
240 GB SSD
1 TB HDD

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

speedtest.png

192.168.1.1.png

Ortalama olarak kullanımlar böyle.

Ekran görüntüsü 2023-02-05 235933.png

Son düzenleme:
Sayfa açılış hızı depolama aygıtınız ve RAM ile de bağlantılı bildiğim kadarıyla. Aynı hızda internete bağlı biri 16GB diğer 8GB RAM'e sahip iki bilgisayarın sekme açma hızları farklı. Ayrıca arka planda çalışan uygulamalar da bunu etkileyecektir.

Selam arkadaşlar. Netspeed 100Mbps VDSL2 paketini kullanıyorum (bana 80 veriyorlar) ama internet bana yavaş hissettiriyor. İndirirken son hızda indiriyor ondan kaynaklı bir sorun yok ama sitelerin açılışları yavaş hissettiriyor. Videoyu paylaşıyorum sizlere.
Videoyu baştan izledim normalde daha yavaş, Video'da iken gayet hızlı yani benim için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eki Görüntüle 1658846Eki Görüntüle 1658848

24 Mbps kullanıyorum böyle açılıyor diğer evde GigaFiber var 1000 mpbps yine böyle açılıyor. İnternet hızlı olsa da cihaz yetersiz kalıyor yetersiz derken siz nasıl bir yavaşlama dediniz ben anlamadım bunlar çok hızlı? 1 saniyeden bile kısa sürüyor nasıl yavaş diyorsunuz bu açılışlar için merak ettim.

Sayfa açılış hızı depolama aygıtınız ve RAM ile de bağlantılı bildiğim kadarıyla. Aynı hızda internete bağlı biri 16GB diğer 8GB RAM'e sahip iki bilgisayarın sekme açma hızları farklı. Ayrıca arka planda çalışan uygulamalar da bunu etkileyecektir.
Bir şeyler indirip yüklerken sorun yoksa sitelerin açılış hızı kullandığınız donanımdan ya da yazılımlardan kaynaklı olur hocam.
Hocam sistemi ekledim konuya tekrar bakarsanız memnun olurum.
24 Mbps kullanıyorum böyle açılıyor diğer evde GigaFiber var 1000 mpbps yine böyle açılıyor. İnternet hızlı olsa da cihaz yetersiz kalıyor yetersiz derken siz nasıl bir yavaşlama dediniz ben anlamadım bunlar çok hızlı? 1 saniyeden bile kısa sürüyor nasıl yavaş diyorsunuz bu açılışlar için merak ettim.
Bilmiyorum hocam yavaş geliyor dediğim gibi bu sefer hızlı girmiş ama normal de böyle hızlı girmiyor. Daha çok bekliyorum hele ki Technopat ve Github'da 3-4 saniye sürüyor.

Hocam bende 8 GB RAM kullanıyorum bu şekil açılıyor aynı internet hızına sahibim.
Bende 16 var ama yine de yavaş geliyor.
Bende 34mbps var bende fişek gibi daha hızlı. Sizin sistemden tek farkı RAM'ler 3400MHZ
Fiber galiba sizin ki.

@EQUARIA @LastikUsman @Nightmare12 @509401 @PhantomStriker @podofko @myth1

Demek istediğim sorun şu video da var arkadaşlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı