80+ Sertifakalı PSU dahil Kasa Önerisi

halilhan

Kilopat
Daha fazla  
İçinde 80+ PSU 600W hava akışı iyi olan tavsiye ettiğiniz kasalar var mı? Veya ayrı ayrı PSU ve kasa önerir misiniz? Bütçe Max 700 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle tavsiyemdir. Bu zamana kadar da Everest ile bir sorun yaşamadım ( mouseların çarkının +2sene sonra patates olması dışında 😃 )

Kesinlikle Bak Derim - Vatan

** edit: arkadaşın önerdiği bu arada 80+ sadece %60 verim demektir. Klasik herhangi bir PSU bunu yapar ve faturayı coşturur. Size tavsiye 80+ bakarken sertifikanın en az bronze olmasına dikkat edin derim 😊

Evet bu kasa listemdeydi ta ki Rampage Psu alınmaz denilene kadar. Özellikle bu forumda bu algı daha ağır basıyor. Onca insanın vardır bir bildiği diyip sildim listemden. Sistemim Allah'ın izniyle Ryzen 3. Nesil ve RTX 2070 olacak o yüzden riske atmak istemiyorum.

Evet bu kasa listemdeydi ta ki Rampage Psu alınmaz denilene kadar. Özellikle bu forumda bu algı daha ağır basıyor. Onca insanın vardır bir bildiği diyip sildim listemden. Sistemim Allah'ın izniyle Ryzen 3. Nesil ve RTX 2070 olacak o yüzden riske atmak istemiyorum.
Hocam 3.nesil ryzen ve rtx2070 ile bir sistem kuracaksınız size tavsiyem upgrade için de elverişli olması nedeniyle 700-750W bir PSU tercih etmeniz olacaktır. Ama şunu da belirtmek istiyorum, doğru diyorsunuz "bu kadar insan diyorsa yanlış bir şey değildir" derken ama bu 80+ sertifikaları gökten verilmiyor da, hepsi için geçerli, bir PSU çok fazla yoğun yükle çalışırsa ömrü kısalabilir, yani her ne kadar 80+ sertifikası da olsa ilk günkü verimle çalışmayabilir, bu nedenle eğer ben parayı da gözden çıkardım yeter ki iyi ve sağlam olsun diyorsanız 80+ Gold ve üzeri tercih edebilirsiniz, bahsettiğiniz sisteme 600W 80+ Gold mükemmel gider 😊
Saygılarımla...

Cooler Master MasterWatt Lite 600W 80 Plus aldım. Hem indirimdeydi hem de kötü bir yorum okumadım şuana dek. Bakalım. Allah sonumuzu hayır etsin.

Cooler Master MasterWatt Lite 600W 80 Plus aldım. Hem indirimdeydi hem de kötü bir yorum okumadım şuana dek. Bakalım. Allah sonumuzu hayır etsin.
Umarım yüzünüz hep güler, bir sıkıntı bir problem yaşamazsınız. Bir problem olursa forumdaki arkadaşları bilinçlendirme adına paylaşmanızı öneririm, sorun yaşamazsınız da deneyimlerinizi paylaşın, insanlara yol gösterici olur. Şimdiden teşekkürler 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı