800-1000 TL Arası Bisiklet Önerisi

156318

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba arkadaşlar. Koskoca bir 5 yıldır aynı bisikleti kullanıyorum haliyle baya küçük geliyor.
Alacağım bisiklet MTB olacak. Bana iyi performans sağlayabilecek bisiklet önermenizi istiyorum. Aklımda Salcano NG 650 29 Jant ve Kron Xc100 29 jant disk frenli olan modeli vardı.
Önereceğiniz bisikletler diskli yani hidrolik fren sistemi olursa iyi olur. Bu arada boyum 1.85 civarı ve 13 yaşındayım 29 jant ta sıkıntı çekmiyorum. Önerileriniz benim için değerli yorumlarınız bekliyorum.

Son düzenleme:
13 yaşında 185 boy maşallah, ne deyim bilemedim. 21 yaşına gireceğim bendeki boy 180 halen :)

Performans beklentin varsa 29" modele yönelme, uygun kadro boyunda 27,5" gayet güzel oturacaktır altına. Kullanım amacın nedir bilmiyorum ama 29" dağ bisikleti öyle çok kıvrak veya hafif veya performanslı gelmeyebilir sana, özellikle bu bütçede bir bisiklet için.

27,5" jant boyutunda kadrosu 18 veya 19" büyüklükte kadroya sahip bir bisiklet bakabilirsin.
XC100 güzeldir, kadrosu da ömür boyu garantili yanılmıyorsam. Ama maşayı sürekli kaldırıp yere vurmalar bir süre sonra keçeleri mahvediyor, düzgün kullanırsan hiç problem yaşamazsın yinede.

Hidrolik disk frenli modelini bütçen dahilinde kolayca alabilirsin. Konuya dönüş yaparsan daha detaylı da konuşuruz.

13 yaşında 185 boy maşallah, ne deyim bilemedim. 21 yaşına gireceğim bendeki boy 180 halen :)

Performans beklentin varsa 29" modele yönelme, uygun kadro boyunda 27,5" gayet güzel oturacaktır altına. Kullanım amacın nedir bilmiyorum ama 29" dağ bisikleti öyle çok kıvrak veya hafif veya performanslı gelmeyebilir sana, özellikle bu bütçede bir bisiklet için.

27,5" jant boyutunda kadrosu 18 veya 19" büyüklükte kadroya sahip bir bisiklet bakabilirsin.
XC100 güzeldir, kadrosu da ömür boyu garantili yanılmıyorsam. Ama maşayı sürekli kaldırıp yere vurmalar bir süre sonra keçeleri mahvediyor, düzgün kullanırsan hiç problem yaşamazsın yinede.

Hidrolik disk frenli modelini bütçen dahilinde kolayca alabilirsin. Konuya dönüş yaparsan daha detaylı da konuşuruz.

Hocam genel kullanım alanım asfalt ve taş yol olacak. Ama burası ilçe yolu bozuk birçok yolda var. Ara sıra araziye girince sorun yaşamak istemiyorum açıkçası. Ben bisikletle artistik haraketler yapmıyorum ön vs kaldırmıyorum çok dik kaldırımdan inmiyorum. Maalesef XC100 modelinin hidrolik disk modeli bulunmuyor. Mekanik diskli modelini düşünüyordum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. @BilgisayarKurdu

Son düzenleme:
Kusura bakma disk fren olmadığı gözümden kaçmış :) Salcano NG750 HD 29" tercih edebilirsin o zaman, bütçeni aşmıyor. Yinede 29" tekerleğin sürüş dinamiğini bir test et, ağırlığını bir tart, ona göre tercih et.

Bütçeyi zorlarım dersen XC300 de güzel bisiklet, kadrosu hoş duruyor cidden.

Kusura bakma disk fren olmadığı gözümden kaçmış :) Salcano NG750 HD 29" tercih edebilirsin o zaman, bütçeni aşmıyor. Yinede 29" tekerleğin sürüş dinamiğini bir test et, ağırlığını bir tart, ona göre tercih et.

Bütçeyi zorlarım dersen XC300 de güzel bisiklet, kadrosu hoş duruyor cidden.
Hocam 3 bisiklet arasında kaldım. Kron XC150 HD, Salcano NG750 HD ve Salcano NG650 HD, NG450HD, Kron XC300 HD hangisini tercih etmeliyim? En iyisi hangisidir? Aralarında fazla bir fark varmıdır?
@BilgisayarKurdu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı