800-1200 TL Bisiklet Tavsiyesi

Daha fazla  
Sıfırı 1000-1100 TL, ikinci eli 700-850 TL bisiklet bütçem var. Öyle profesyonel bir şey aramıyorum özellikle yazları kullanacağım bir bisiklet arıyorum. Marka olarak aslında ilk düşüncem Btwin. Eskiden kullanıyordum ve çok memnundum fakat farklı tavsiyelerinizide duymak isterim. Aklımdakiler:
Btwin Rockrider St100 UFIT, Decathlon'da sıfırı 1100 TL.
Btwin Rockrider 340, Sahibinden'de 850 TL.
Corelli Snoop 3.1, Sahibinden'de 750-850 atası bir şeydi hatırlayamadım şimdi.

Bende Corelli Snoop 3.4 var 29 jant V fren 21 vites. Gayet memnunum. Vitesini falan düzgün ayarlarlarsa bu bisiklet şehir içi veya toz, toprak, çakıllı zeminde akıyor açıkçası. Eğer bir bisiklet bayisi falan bulursan pazarlıkla normal fiyatının altında alabilirsin. Başta ben de Btwin ST-100 düşünüyordum sonra biraz daha araştırayım dedim. En son bir bayiden 3.4'ü alıp çıktım :D Zaten kadro garantisi falan Btwin'le aynı mantıkta. Btwin kullanmadığım için bir şey diyemeceğim. Zaten bu benim ilk bisikletim :)

Bende Corelli Snoop 3.4 var 29 jant V fren 21 vites. Gayet memnunum. Vitesini falan düzgün ayarlarlarsa bu bisiklet şehir içi veya toz, toprak, çakıllı zeminde akıyor açıkçası. Eğer bir bisiklet bayisi falan bulursan pazarlıkla normal fiyatının altında alabilirsin. Başta ben de Btwin ST-100 düşünüyordum sonra biraz daha araştırayım dedim. En son bir bayiden 3.4'ü alıp çıktım :D Zaten kadro garantisi falan Btwin'le aynı mantıkta. Btwin kullanmadığım için bir şey diyemeceğim. Zaten bu benim ilk bisikletim :)
Benimde eski bisikletim Btwin olduğu için ne olduğunu biliyorum o yüzden biraz daha sıcak bakıyorum. Hiç bana mısın demiyordu. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Bu arada söylemeyi unutmuşum bana kalırsa ikinci ele o fiyatları verme. O fiyatlara ne bisikletler var. RR340 alacaksan decathlonda 999tl'ye düşmüştü seri sonu olduğu için. Tabi yakınındaki Decathlonda RR340 kaldıysa. Hem emin ol Corelli'yi bayisinden pazarlıkla 200-250 tl aşağı çekebilirsin. O da ikinci el fiyatına denk gelir aslında. Eğer ikinci elde o parayı vereceksen Mosso, Salcano, belki Whistle, Carraro falan bulursun. İyi araştır kararını ver :)

Bu arada söylemeyi unutmuşum bana kalırsa ikinci ele o fiyatları verme. O fiyatlara ne bisikletler var. RR340 alacaksan decathlonda 999tl'ye düşmüştü seri sonu olduğu için. Tabi yakınındaki Decathlonda RR340 kaldıysa. Hem emin ol Corelli'yi bayisinden pazarlıkla 200-250 tl aşağı çekebilirsin. O da ikinci el fiyatına denk gelir aslında. Eğer ikinci elde o parayı vereceksen Mosso, Salcano, belki Whistle, Carraro falan bulursun. İyi araştır kararını ver :)
Bi tane Mosso Wildfire Z4' tü sanırım 850 TL'ye mi 750 TL'ye mi ne bulmuştum. O zaman o da mı iyi oluyor?

Bi tane Mosso Wildfire Z4' tü sanırım 850 TL'ye mi 750 TL'ye mi ne bulmuştum. O zaman o da mı iyi oluyor?
İyi veya değil o senin yaptığın kontrole göre ortaya çıkar. Genelde bisiklet kullanılmaktan frenleri bitmiş, vites geçişleri bozuntuya uğramış, belki parça değişimine girip jant, vites ve aktarıcısı, belki aynakol falan başka markayla değiştirilmiş olabilir. Alırken değiştirilenlere, bakıma girip girmediğine, girdiyse ne işlemler gördüğünü öğrenmen bakman lazım. Tabi kadro boyu da senin için ergonomik olarak önemli olan konu.
Dediğim markalar Corelli ve B'twinden farklı olarak daha fazla Shimano marka parça kullanıyor bu da bakımda, parça bulmada vb. kolaylık sağlıyor. Tabi etrafında Corelli yetkili bayi/servis ve Decathlon yoksa işine yarar bu durum. Mesela servis benim yakınımda olduğu için Corelli olması bana sıkıntı değil. Ama bundan anlamayan bisikletçi olsaydı o zaman Shimano daha bilindik olduğu için öyle bir bisiklet almam gerekirdi. Umarım anlatabilmişimdir :)
Tabi bu dediklerim araştırmalarım, duyduklarıma göre bildiklerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı