800-900 TL mekanik klavye önerisi

Arkadaş arasında fark olmayan Switch'lere (hissedilmeyecek) fark var demiş, onu uyardım. Optik ile normal Switch'ler arasındaki farkı insanoğlunun hissedebileceğini düşünmüyorum.

O farkı 5-6 yıl sonra klavyen basmamazlık yaptığında hissedersin. Geleneksek mekanik klavyelerde Switch'lerin arasına giren toz vb. şeyler basmama veya çok kez basma gibi sorunlar yapabiliyor. LK Switch'lerde bunu yaşayan daha görmedim bile.

Farkın büyük olması hissedilip hissedilmemesiyle alakalı değil. Ayrıca dediğiniz şey çok saçma, sadece tepkime sürelerine bakılmıyor.
Neye baktınız? Rengine mi? Ömür olarak 50 milyon bile yeterli. Hissiyat ve ses mi? Ses ve hissiyatta Optik switchler rezaletler.

Cherry MX Red'in hissiyatına iyi diyende ne bileyim? 🤣

Dünya'nın en köklü ve kaliteli Switch markasının switchlerine kötü diyende ne bileyim yani. Ayrıca yaptığım incelemede klavyenin sesi açık açık çıkmış. Hissiyat çıkarımı oradan yapılabilir.

@NipponChemiConKYCap Cherry Switch'lerde bir tek Black modeli iyidir. Diğerlerinde zaten sürtünmeden ne hissiyat ne de bir şey kalıyor. Köklüymüş, yemişim kökünü. Gateron ve Kailh varken ben Cherry bakmam bile (Black hariç).

Tamam o halde TKL olarak AliExpress'ten en az 1000 TL'ye klavye toplayalım. Bu bütçede çok mantıklı.

Geri
Yukarı