₺800 AM4 sıvı soğutma önerisi

Bütçeye uyor diye. Asıl soğutmalar 1700 TL'den başlıyor hocam.

Bu bütçeye adamakıllı gibi bir tek bu var. Bakın isterseniz.

Tamamdır, sırf bütçeye uyuyor diye attıysan sorun yok. Kötü bir model ve marka olduğunu biliyorsan güzel :)

Konu sahibi lütfen bütçeye uyuyor diyip Izoly almasın, kule tipi attıklarımız 100% daha mantıklı. Ha bir de @erme'nin Raijintek'i :)

Kötü marka olduğunu biliyorum Turbox gibi.
Download.jpeg

Şimdi, şu konuyu artık bir toparlayalım.

(Çok da F/P değil artık, hala performanslı tabii)

(Standart 120mm fan yok, 80mm bildiğim kadarı ile fanları. Zaten yüksekliği düşük bir soğutucu ama güzeldir)

(Bu standart 120mm'lik fanlara sahip, yine F/P sayılabilir. 5600X ile kullanan görmedim ancak 3600(X) gibi işlemcilerle kullanan çok)

Şu an için en iyiler bunlar gibi, daha bulursam eklerim.

Şimdi, şu konuyu artık bir toparlayalım.

(Çok da F/P değil artık, hala performanslı tabii)

(Standart 120mm fan yok, 80mm bildiğim kadarı ile fanları. Zaten yüksekliği düşük bir soğutucu ama güzeldir)

(Bu standart 120mm'lik fanlara sahip, yine F/P sayılabilir. 5600X ile kullanan görmedim ancak 3600(X) gibi işlemcilerle kullanan çok)

Şu an için en iyiler bunlar gibi, daha bulursam eklerim.
Ben Raijintec alacağına sıvı soğutmayı bir kenara koyi ID-Cooling ürünlerinden güzel bir hva soğutma al derim. Uzun süre kullandım ve benim için gayet yeterliydi. Biraz görsellik açısından sıvı soğutmaya geçtim.

kasa gt201, işlemci r5 5600x. hava soğutmayla 4.1 ghz 1.2v OC modunda boşta 45-50, yükte 70-80 görüyordum maksimum. Tavi kulenin hem önüne hem arkasına önden arkaya üfleyecek şekilde iki tane 2000rpm bequiet fanlardan koymuştum.

2021-11-09 01.40.48.jpg

Geri
Yukarı