800 MHz RAM ve 667 MHz RAM birlikte çalışır mı?

Merhaba, elimde DDR2 800MHz 2 GB RAM var(2×1). Evde RAM buldum DDR2 3GB RAM ama 667MHz. İki farklı RAM taksam yanma durumu vs olur mu? Cevaplarını bekliyorum (bu arada laptop kullanıyorum evde bulduğum RAM'de laptop ramı)

Son düzenleme:
Merhaba, elimde DDR2 800MHz 2 GB RAM var(2×1). Evde RAM buldum DDR2 3GB RAM ama 667MHz. İki farklı RAM taksam yanma durumu vs olur mu? Cevaplarını bekliyorum (bu arada laptop kullanıyorum evde bulduğum RAM'de laptop rakı)
Çipleri uyumsuzluk yapabilir. Bu yüzden mavi ekran hatası alabilirsin veya sistem açılmaz. Oldu ki çalıştı. O zaman ikisi de 667 MHz hızında çalışacaktır.

Çalışabilir. Uyumlu olursa 800 olan da 667 olarak çalışır. Mavi ekran da verebilir.

Bunu bilmek zor. Belki de hiç vermez.

Örnek veriyorum şu an, benim kardeşime verdiğim kasada Kingston 2 GB DDR3 1333MHz RAM ve Elpida 2 GB DDR3 1066MHz RAM takılı. Toplam 4 GB DDR3 RAM var sistemde, bu zamana kadar mavi ekran almadım daha ve ikisinin de hızları 1066MHz'de çalışıyor. Benim kendi kullandığım DDR2 sistemde ise aynı marka ve hatta aynı model numarası olduğu halde çip uyumsuzluğundan dolayı sistem siyah ekranda kalıyordu. Yani biraz şans faktörü var işin içinde :)

Yeni konular

Geri
Yukarı