800 TL 2. el Intel işlemci ve anakart önerisi

Komşumda aynı PSU var (10100F + 1050 Ti sistem), dün evde temizlik yapılırken ve PC açıkken yatağı çekmişler, PSU kablosunu koparmışlar orta yerden. PC tabii ki şak diye kapanmış. Şu an hala sorunsuz çalışıyor. Geçen hafta da gün içinde 3-4 kere gidip gidip geldi PC açıkken. Yine sıkıntı yaşamadım.

O zaman o PSU'yu alıyorum hocam teşekkürler.
Bakamam. Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz? O sisteme 350 TL için kasaya bütçe ayırmak son derece mantıksız. Size söylüyorum önceliğiniz nedir? Donanım mı görünüş mü?

Hocam ikisi de benim önceliğim ama daha çok donanım yani kasa olarak öyle fazla ışıklandırma RGB takıntım yok sadece kötü durmasın yeter.

O zaman o PSU'yu alıyorum hocam teşekkürler.
@Hououin Kyouma hocamın dediği gibi, dış kasayı boşverin. 3000G veya G4560 gibi işlemciler yerine adam akıllı Ryzen 3 2200G + A320 set alın. On numara oyun oynatır. Bütçe olunca kaliteli güzel bir kasa eklersiniz.

Tamam hocam sizi dinleyip sisteme önem vereceğim kasayı sonra hallederim şimdi son olarak bana sistem için tüm parçaları toplu söyler misiniz?
Hocam peki o konudaki kasalardan hangisini önerirsiniz şu an almayacağım önceliğim donanım, daha sonra biriktirebilirsem falan alırım onu.

Güncel bir sistem istiyorsanız buna bakabilirsiniz ama performansı düşüktür.

Güncel bir sistem istiyorsanız buna bakabilirsiniz ama performansı düşüktür.

Hocam sağ olsun arkadaşlar yardımcı oldu hala cevap alamadim ama verdikleri bu bilgilerde çok yardımcı oldu.

Hocam sağ olsun arkadaşlar yardımcı oldu hala cevap alamadim ama verdikleri bu bilgilerde çok yardımcı oldu.

RAM'leri ve piyasalarını çok iyi bilmiyorum; siz, kendiniz de bakabilirsiniz sıfır ve ikinci ellere (3000 MHz'nin altına düşmeyin):

Güç kaynağı:

Depolama biriminde indirim kovalamaya çalışın.

Bulunduğunuz şehirde, bilgisayarcılara 20-30 TL'lik kasa sorun (8-10-12 cm'lik egzoz fanı olsun).

Anakartı da en sona bırakın. Bütçe yeterse sıfır alın, zorlarsa ikinci el olarak şunu tavsiye edebilirim:

@Magamelaa, 2200G zorlayacaksa ki zorlayacak gibi görünüyor, 3000G alın.

RAM'leri ve piyasalarını çok iyi bilmiyorum; siz, kendiniz de bakabilirsiniz sıfır ve ikinci ellere (3000 MHz'nin altına düşmeyin):

Güç kaynağı:

Depolama biriminde indirim kovalamaya çalışın.

Bulunduğunuz şehirde, bilgisayarcılara 20-30 TL'lik kasa sorun (8-10-12 Cm'lik egzoz fanı olsun).

Anakartı da en sona bırakın. Bütçe yeterse sıfır alın, zorlarsa ikinci el olarak şunu tavsiye edebilirim:

@Magamelaa, 2200G zorlayacaksa ki zorlayacak gibi görünüyor, 3000G alın.

2200G almaya çalışacağım kesinlikle hocam ne olursa olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı