800 TL Bütçe ile Oyun için Monitör Önerisi

arkham

Kilopat
Makaleler
51
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Oyun amaçlı bir monitör önerisi istiyorum. Şuan kullandığım monitör bu;

www.vatanbilgisayar.com: Asus 24" Vs248H Geniş Ekran Led Monitör - Vatan Bilgisayar

Açıkçası, PC yanında PS4 de oyunlarda kullandığım için daha büyük 27'' bir monitör geçmeyi düşünüyorum. Aklımda bu 2 model var ama Asus olan evdeki ile aynı tasarıma sahip olması biraz geri adım attırsa da tepki süresi daha iyi geldi. Fiyat farkına almaya değer mi?

www.vatanbilgisayar.com: 27" VS278H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

Yoksa 5 Ms de olsa bu modeli mi düşünmeliyim?

www.vatanbilgisayar.com: SAMSUNG 27" S27D390H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

@son_goku @BilgisayarKurdu

Ben senin yerinde olsam alacağım monitörden önem derecesine göre 2 şey beklerdim.
  • Monitör çerçeve tasarımı, ayaklık tasarımı göze hoş gelmeli.
  • Sahip olduğu değerler, oyuncu monitörüne yaraşır biçimde olmalı.
VS278H'a baktığımızda değerler şahane ancak göze hoş gelmiyor :)
S27D390H'a baktığımızda ise tasarım şahane olmasına karşılık 5ms tepki süresi var.

ASUS'un modeli hoşuna gittiyse al ve keyfine bak ancak tasarımı hoşuna gitmeyen bir monitörü de sırf değerleri iyi diye alma.

Ben senin yerinde olsam alacağım monitörden önem derecesine göre 2 şey beklerdim.
  • Monitör çerçeve tasarımı, ayaklık tasarımı göze hoş gelmeli.
  • Sahip olduğu değerler, oyuncu monitörüne yaraşır biçimde olmalı.
VS278H'a baktığımızda değerler şahane ancak göze hoş gelmiyor :)
S27D390H'a baktığımızda ise tasarım şahane olmasına karşılık 5ms tepki süresi var.

ASUS'un modeli hoşuna gittiyse al ve keyfine bak ancak tasarımı hoşuna gitmeyen bir monitörü de sırf değerleri iyi diye alma.

Peki bu 5 Ms oyunlarda özellikle konsol oyunlarında 1-2 Ms göre çok fark yaratır mı? Yani evet görünüş şık baya güzel duruyor ama iş performansa gelince tökezler değmez diyorsan Asus alalım? :)

Sana tavsiyem amacın ne ise o doğrultuda bir monitör almak. Aradaki farkı az veya çok ile ifade edemem ancak 1-5 arasında belirgin fark olur hareketli sahnelerde. 5'den yukarı çıkıldığında zaten çok bariz gölgelenmeler oluşuyor.

Eğer bunlardan birini illa alacaksan da ASUS olanı al. Şuan monitör piyasasını çok takip edemiyorum.
Belki 1-2ms ve tasarımı şık, ince çerçeve monitörler de vardır. Yinede 1300'den aşağı olacağını sanmam özellikle de 27" boyutunda.

Performansa gelince Samsung için tökezler demiyorum, açıkçası Samsung'dan alacağın görüntü de seni fazlasıyla tatmin eder.
Ben yalnızca imkan varsa performans + estetiği bir arada al diyorum.

Göze hitap eden bir monitör gerçekten çok şeyi değiştirir. Son bütçen nedir senin? Olmadı biraz araştırayım ben de.

Sana tavsiyem amacın ne ise o doğrultuda bir monitör almak. Aradaki farkı az veya çok ile ifade edemem ancak 1-5 arasında belirgin fark olur hareketli sahnelerde. 5'den yukarı çıkıldığında zaten çok bariz gölgelenmeler oluşuyor.

Eğer bunlardan birini illa alacaksan da ASUS olanı al. Şuan monitör piyasasını çok takip edemiyorum.
Belki 1-2ms ve tasarımı şık, ince çerçeve monitörler de vardır. Yinede 1300'den aşağı olacağını sanmam özellikle de 27" boyutunda.

Performansa gelince Samsung için tökezler demiyorum, açıkçası Samsung'dan alacağın görüntü de seni fazlasıyla tatmin eder.
Ben yalnızca imkan varsa performans + estetiği bir arada al diyorum.

Göze hitap eden bir monitör gerçekten çok şeyi değiştirir. Son bütçen nedir senin? Olmadı biraz araştırayım ben de.

800 TL civarı ama hadi biraz çıksak 880-900 TL civarı olur hocam bütçe. 5 Ms ile hem Pc hemde konsol oyunlarda sorun çıkmazsa problem yok aslında. Şuan 1.5 senedir 2 Ms Asus kullanıyorum, buna göz alışınca 5 Ms zorlar mı bilemem :)

Arada fark olsa da bu fark sana bir rahatsızlık hissi yaşatmayacaktır. Tasarımı hoşuna gideni alabilirsin.
O bütçe ile de yapacak çok bir şey yok.

Yalnızca PC için alıyor olsan 23" 1ms 144HZ ince çerçeve monitörler alınırdı ancak PS4 olaya dahil olunca 27 aşağısı zaten kurtarmaz.
Samsung alabilirsin, bir memnuniyetsizlik yaşamazsın merak etme.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı