800 TL bütçeli mekanik klavye önerisi

Bütçe
800
Genellikle mekanik klavye yorumlarını okuduğumda hemen hemen hepsinde tuş basmama, yada işte çift basma gibi sorunları olduğunu görüyorum. Kronik sorun olarak söylüyorlar ama genellikle klavyenin tozlanması bilumum parçaların araya kaçtığını bundan dolayı temassızlık yaptığını öğrendim. Youtube’da genellikle bununla alakalı videolar var. Bende de Red Swicth mekanik klavye var bazı tuşlarda temassızlık var. Tuşu çıkarıp temizlediğimde düzeliyor. Belkide Outemu swicthlerin genel sıkıntısıdır bilemiyorum. Bu fiyat bandında da genellikle klavyelerde bu dediğim sorunlar yorumlarda belirtilmiş. Şimdi öneri yapacağım ama olası bir satın alım sonrası böyle bir sorunla sıkıntı çekmeni istemem. Bununla ilgili bu gibi sorunları olmayan klavye önerecek olursa ne alâ.

Bunları önerebilirim. MKW100 bütçenizi biraz aşıyor ancak bütçeyi arttırma şansınız varsa tavsiye ederim. Güzel indirimde.

Genellikle mekanik klavye yorumlarını okuduğumda hemen hemen hepsinde tuş basmama, ya da işte çift basma gibi sorunları olduğunu görüyorum. Kronik sorun olarak söylüyorlar ama genellikle klavyenin tozlanması bilumum parçaların araya kaçtığını bundan dolayı temassızlık yaptığını öğrendim. YouTube'da genellikle bununla alakalı videolar var. Bende de Red Swicth mekanik klavye var bazı tuşlarda temassızlık var. Tuşu çıkarıp temizlediğimde düzeliyor. Belkide Outemu swicthlerin genel sıkıntısıdır bilemiyorum. Bu fiyat bandında da genellikle klavyelerde bu dediğim sorunlar yorumlarda belirtilmiş. Şimdi öneri yapacağım ama olası bir satın alım sonrası böyle bir sorunla sıkıntı çekmeni istemem. Bununla ilgili bu gibi sorunları olmayan klavye önerecek olursa ne alâ.

Hocam bütün mekanik klavyelerin bir tıklama ömrü vardır. Tıklama ömrü bitince basmama/çift basma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Gamepower, James Donkey gibi klavyelerde Switch'in ömrü bitmeden de bu tarz durumlar ortaya çıkabiliyor, tamamen kullanılan Switch'in kalitesi ve kullanımla ilgili. Elimde 3 tane klavye var, Cooler Master CK 350, HyperX Alloy Elite ve Gigabyte K83. Alloy Elite ve K83 Cherry MX Red Switch'e sahip, CK 350 ise Outemu Blue Switch'e sahip ve hepsi en az 2-3 yıllık klavyeler. Hiçbirisinde basmama/çift basma tarzı bir sorun yok. Tamamen klavyenin kalitesi ve kullanım ile alakalı. Kaliteli bir klavye alınıp düzgün kullanılırsa böyle bir sorun oluşacağını düşünmüyorum.

Son düzenleme:
GK500 bayağı berbat bir klavye, tavsiye etmiyorum. Bütçesi yetiyorsa ben de MKW100 öneriyorum.

Bunun dışında ikinci el imkanı varsa daha iyi klavyeler bulunabilir.

GK500 bayağı berbat bir klavye, tavsiye etmiyorum. Bütçesi yetiyorsa ben de MKW100 öneriyorum.

Bunun dışında ikinci el imkanı varsa daha iyi klavyeler bulunabilir.

Bu bütçede kaliteli bilinen bir markanın klavyesini görünce iyidir diye düşünerek önermek istedim, kötü olduğunu bilmiyordum. Neden kötü hocam?

Bu bütçede kaliteli bilinen bir markanın klavyesini görünce iyidir diye düşünerek önermek istedim, kötü olduğunu bilmiyordum. Neden kötü hocam?
Kalite kontrol eksikliği var. Arkadaşım 3 kere değişime gönderdi ve sıfırıyla değiştirdiler, gelen 3 ürün de kusurluydu. 4. sefer gelende kusur yoktu ama bu sefer de yazılım algılamıyordu klavyeyi. Sadece arkadaşımda bile 4 farklı klavye bozuk çıkıyorsa, insanlara neler neler gelebilir orasını hayal edemiyorum. Ki forumda da bu klavyeyi alıp memnun kalmayan çok vardı.

Bunları önerebilirim. HyperX olan klavye bütçenizi biraz aşıyor ancak bütçeyi arttırma şansınız varsa tavsiye ederim. Güzel indirimde.

Hocam bütün mekanik klavyelerin bir tıklama ömrü vardır. Tıklama ömrü bitince basmama/çift basma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Gamepower, James Donkey gibi klavyelerde Switch'in ömrü bitmeden de bu tarz durumlar ortaya çıkabiliyor, tamamen kullanılan Switch'in kalitesi ve kullanımla ilgili. Elimde 3 tane klavye var, Cooler Master CK 350, HyperX Alloy Elite ve Gigabyte K83. Alloy Elite ve K83 Cherry MX Red Switch'e sahip, CK 350 ise Outemu Blue Switch'e sahip ve hepsi en az 2-3 yıllık klavyeler. Hiçbirisinde basmama/çift basma tarzı bir sorun yok. Tamamen klavyenin kalitesi ve kullanım ile alakalı. Kaliteli bir klavye alınıp düzgün kullanılırsa böyle bir sorun oluşacağını düşünmüyorum.
Bende de Gamepower Saber var alalı 7-8 ay oluyor tuş ömrü daha çok olduğunu düşünüyorum. Bazı tuşlarda temassızlık var biraz rahatsız edici ama çokta dert etmiyorum. Tuşu çıkarıp swicthi temizlediğimde düzeliyor. Ama işte sürekli temizleme olayı sıkıntı :). Ama Outemu swicthlerden soğudum diyebilirim. Çünkü bu tarz sorunları olan klavyeler genellikle Outemu. Cherry MX swicth klavyelere göz kırptım fiyatları pahalı olsada.

Bende de Gamepower Saber var alalı 7-8 ay oluyor tuş ömrü daha çok olduğunu düşünüyorum. Bazı tuşlarda temassızlık var biraz rahatsız edici ama çok da dert etmiyorum. Tuşu çıkarıp swicthi temizlediğimde düzeliyor. Ama işte sürekli temizleme olayı sıkıntı :). Ama Outemu swicthlerden soğudum diyebilirim. Çünkü bu tarz sorunları olan klavyeler genellikle Outemu. Cherry MX swicth klavyelere göz kırptım fiyatları pahalı olsa da.

Hocam bende de yukarıda belirttiğim gibi Outemu Switch'e sahip Cooler Master CK350 var, yaklaşık 3 yıllık bir klavye. Hiçbir problem yok. Belki de fazla kullanmadığımdandır, bilmiyorum. 2-3 yıldır aktif olarak Cherry MX Red Switch'e sahip olan HyperX Alloy Elite kullanıyorum, sıfırdan hiçbir farkı yok. Gerek hissiyat olarak, gerek sağlamlık olarak. Çok memnunum. Elinizdekini satıp biraz da paraya kıyıp Cherry MX'li bir klavye almanızı tavsiye ederim.

Genellikle mekanik klavye yorumlarını okuduğumda hemen hemen hepsinde tuş basmama, ya da işte çift basma gibi sorunları olduğunu görüyorum. Kronik sorun olarak söylüyorlar ama genellikle klavyenin tozlanması bilumum parçaların araya kaçtığını bundan dolayı temassızlık yaptığını öğrendim. YouTube'da genellikle bununla alakalı videolar var. Bende de red swicth mekanik klavye var bazı tuşlarda temassızlık var. Tuşu çıkarıp temizlediğimde düzeliyor. Belkide Outemu swicthlerin genel sıkıntısıdır bilemiyorum. Bu fiyat bandında da genellikle klavyelerde bu dediğim sorunlar yorumlarda belirtilmiş. Şimdi öneri yapacağım ama olası bir satın alım sonrası böyle bir sorunla sıkıntı çekmeni istemem. Bununla ilgili bu gibi sorunları olmayan klavye önerecek olursa ne alâ.

Hiç önemli değil canın sağ olsun sen öner.

Bütün öneriler için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. @Gapirkont @AlphaOMG @BerkayZ87

Yeni konular

Geri
Yukarı