800 TL ikinci el veya sıfır telefon önerisi

Hüseyin__

Hectopat
Daha fazla  
Xiaomi Mi 6 telefonu yeni sattım. Şu an 0-800 lira arası ikinci el veyahut sıfır telefon arıyorum.

• Müzik dinliyorum
  • Facebook, Pinterest, WhatsApp gibi uygulamalar kullanıyorum.
  • Kamera nadir kullanıyorum.
  • RAM ve işlemci bakımından zaten iyi bir şey aramıyorum.
  • Tasarımı şık olsun yeter.

İncelediğim telefonlar;
  • GM 5 Plus
  • GM6
  • Note 3
  • LG Q6
  • Nokia 5-6
  • iPhone 5-5s
Tavsiyelerinizi dinlerim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 yıl boyunca Xperia Z2 kullandım - şuan Z5 Premium kullanıyorum.- Z2 modelini şuan abim kullanıyor ve 3. yılını geçiriyor. Cihaz gerçekten çok dayanıklı, batarya bakımından çok tatmin edici ve kullanımı da çok hoş. İkinci el piyasası çok daha düşük. Belki orijinal kasa ve ihtiyaç duyarsan batarya alıp uzun süre kullanabilirsin.

Note 3 yada Note 4 (şu an kullanıyorum) tercih edilebilir.

Güncelleme almayacak diye boşuna üzmeyin kendinizi çoğu güncelleme yapan arkadaşlar nasıl önceki versiyona indiririz diyor. Maalesef güncel android sürümlerini kaldırmıyor.

Öncelikle mi6 satma nedenim; nakit ihtiyacımı gidermek, yanı sıra 6 gb ram var, oyun oynamıyorum vs. yani cihazın hakkını da veremiyorum. Telefonda memnun olmadığım özellikler şöyle, benim çoğu zaman kamerayla işim olmaz fakat gerçekten bunun hafif karanlık ortamlarda çekimi tam bir fiyasko. Cihaz oldukça ağır. Çizilmesin diye koruyucu kullandım oda gm 6'ya benzedi. Evet çok hızlı, f/p bazında oldukça iyi ama yinede akıllarda hep bir ama olan cihaz. iyi ama... güzel ama...

Note 3, Z2 ve Z3 arası gidip geliyorum. Ayrıca aklım ıphone 5s'de gidip geliyor. Yardım eden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Öncelikle mi6 satma nedenim; nakit ihtiyacımı gidermek, yanı sıra 6 gb ram var, oyun oynamıyorum vs. yani cihazın hakkını da veremiyorum. Telefonda memnun olmadığım özellikler şöyle, benim çoğu zaman kamerayla işim olmaz fakat gerçekten bunun hafif karanlık ortamlarda çekimi tam bir fiyasko. Cihaz oldukça ağır. Çizilmesin diye koruyucu kullandım oda gm 6'ya benzedi. Evet çok hızlı, f/p bazında oldukça iyi ama yinede akıllarda hep bir ama olan cihaz. iyi ama... güzel ama...

Note 3, Z2 ve Z3 arası gidip geliyorum. Ayrıca aklım ıphone 5s'de gidip geliyor. Yardım eden herkese teşekkür ederim.
Iphone 5S'i ben olsam seçmezdim. Note 3 ona göre daha iyi olur. Tabi sizin beklenti yüksek değil o yüzden seçseniz bile işinizi görebilir.

5S öldü hocam yok artık öyle bir telefon, güncellemeyle bitirdiler o seriyi de. GM'den de uzak durun. 4G, 5D ve 5 Plus'ı kullandım, 3'ünün de malzeme kalitesi berbat. @Baki Delibaş 'ın önerisi olan Z2 güzel bir seçim olurdu. Kasası, bataryası sağlam bir Z2 alın bence. Tuşları ve kapakları çabuk aşınıyor, o yüzden bir de sert silikon kılıf alırsanız epey götürür.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı