800 TL ile ne alınabilir?

Yer
Adana
Selam. Yaklaşık 800TL kadar bir harçlığım var. Doğum günü hediyesi olarak ailemden 900 1000'e kadar belki yükselir paramı neye harcamalıyım? Nasıl kullanmalıyım? Oyun ile ilgili 2.el PS3 filan alsam desem gerek yok çünkü zaten PS4 var. Para öyle duruyor sizden bir tavsiye istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Yaklaşık 800TL kadar bir harçlığım var. Doğum günü hediyesi olarak ailemden 900 1000'e kadar belki yükselir paramı neye harcamalıyım? Nasıl kullanmalıyım? Oyun ile ilgili 2.el PS3 filan alsam desem gerek yok çünkü zaten PS4 var. Para öyle duruyor sizden bir tavsiye istiyorum.

Madem paranız var neden harcamak için uğraşıyorsunuz? Biriktirin toplu bir şekilde harcarsınız, en azından ihtiyaçlarınızı karşılarsınız.

Biriktir.

43 dolar alabilirsin. Ya da 930 yaparsan 50 dolar alıp bir kenara koy, her ay böyle toplayıp yaz gelince hepsini toplu halde, istediğin ama normalde alamayacağın yerde harcarsın.

Para biriktirmek harcamaktan daha keyifli bir şeydir. Harcadıkça biter ve kendini suçlu hissedersin. Oysa sakladıkça artar ve onunla neler alacağının hayalini kurarsın ve sonra gider alırsın, keyifli hissettirir.

Bu ay 800 liraya alabileceği şey öbür ay 1000 lira olacağı için olabilir mi sanki he?

Son 2 yıldır hayat felsefesi oldu gerçekten. Biriktireceksen dolar al, TL olarak tutma.
Bugün alabildiğini yarın alamıyorsun ne yazık ki.

Neye ihtiyacın var onu düşün önce, ona göre öneri de bulunalım 🤷‍♂️

Yeni konular

Geri
Yukarı