800 TL Oyun için SSD önerisi

Bütçe
800

rooney99

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ASUS TUF FX506LI HN012 laptop modeline sahibim. Laptoptaki 480 GB'lik mevcut SSD yetersiz gelmeye başladı 3 4 oyun yükluyorum hafıza doluyor(malum yeni nesil oyunlarda GB cok yüksek oluyor) bilgisayarıma 2.bir 500 GB'lik SSD almak istiyorum oyun yüklemek icin ne onerirsiniz? Hangi SSD'ler PC'me uyum sağlar bilen var mı? Bu konulara hakim değilim anlamıyorum SATA M.2 falan hangisi benimkine uyar acaba? Bir de bu 2. SSD'yi takınca mevcut diskler oldugu gibi kalir mı sıfırlanır mı tekrardan Windows kurulumu gerekir mi key ile para verip kurmustum tekrardan bu islerle ugrasmak istemiyorum direk takıp kullanılabilir mi bu SSD'ler?

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2:

SATA:

Tekrar Windows kurulumu gerekmez.

M.2:

SATA:

Tekrar Windows kurulumu gerekmez.
Teşekkürler bunlar benim laptopa uyum sağlar değil mi? Asus tuf fx506li modeli. Benimkinde o SATA girisi port falan diyorlar anlamıyorum uyar mı benim pc modeline m2 ya da sata farketmiyor mu benim modelde simdi?

Laptopta bir adet M.2 bir adet SATA portu var. Şu an hangi port dolu?
Şu an laptopta micron marka m2 nvme ssd takılı gözüküyor yani asus bilgisayar özelliklerine baktığımda bellek kısmında 476gb micron m2 nvme gibi birseyler yazıyor sanırım m2 portu dolu o zaman değil mi yani sata almak lazım

Şu an laptopta Micron marka M.2 NVMe SSD takılı gözüküyor yani ASUS bilgisayar özelliklerine baktığımda bellek kısmında 476 GB Micron M.2 NVMe gibi bir şeyler yazıyor sanırım M.2 portu dolu o zaman değil mi yani SATA almak lazım?
Evet SATA almalısınız.

Bunu öneririm:

Evet SATA almalısınız.

Bunu öneririm:
Orjinal olan bellek m2 anladığım kadarıyla aynen sata alayım ben o zaman yardımınız icin teşekkür ederim

Geri
Yukarı