800 TL TKL Klavye Önerisi

Evil Belief

Kilopat
Makaleler
4
  • Türkçe Q, büyük enter tuşlu
  • TKL veya %65
  • Sessiz Switch'li mekanik ya da membran
  • Anti-Ghosting özellikli
  • Arka aydınlatmalı (RGB şart değil)
Kullanım amacı: Oyun, günlük kullanım.
Bütçe: 800 TL (Yükseltmeye değer bir ürün varsa onları da söyleyebilirsiniz).

Kronik sorunu olmayan, Türkiye'den temin edebileceğim, güvenilir markalardan klavye önerilerinizi bekliyorum dostlar.

@Kiznaiver @DTB @BerkayZ87

K552 o bütçede hala alınabilecek bir klavye.

Ekleme: Türkiye modellerinde büyük enter tuşu geliyor ama Amazon'da sanırım düz enter tuşu.

Bu özelliklerde Outemu Switch kullanmayan klavye bulamazsınız. Benim için fark etmez diyorsanız; Gamepower markasının TKL klavyeleri fiyat ve tasarım olarak istediğiniz özelliklerde. Ancak Outemu Switch kullandığından uzun vadede sorun yaşayabilirsiniz. Tercih meselesi

Hocam isteklerinize göre en mantıklısı K552(red) olur. Türkçe Q değil ama yine de Türkçe kelimeler yazılıyor bilmiyorsanız. Büyük enter bulunmuyor ama bir süre sonra alışırsınız eğer almayı düşünürseniz. Bende büyük enter tuşundan küçüğe geçtim, alışmam biraz uzun sürdü yalan yok. Sessiz switch istemeseydiniz indirimde olan K568R(blue) olabilirdi.

Bir de alternatif olarak AK33(black) var:
Uzun süreli kullanımda ne kadar iyi olur bilemiyorum ama %65 için bütçenizde iyi bir seçenek. Zaten %65 için büyük enter bile bulmak zor.

Son düzenleme:

K552 o bütçede hala alınabilecek bir klavye.

Ekleme: Türkiye modellerinde büyük enter tuşu geliyor ama Amazon'da sanırım düz enter tuşu.
Teşekkürler. Trendyol yorumlarına baktım, dediğiniz gibi (y)

1666793600082.png

Bu özelliklerde Outemu Switch kullanmayan klavye bulamazsınız. Benim için fark etmez diyorsanız; Gamepower markasının TKL klavyeleri fiyat ve tasarım olarak istediğiniz özelliklerde. Ancak Outemu Switch kullandığından uzun vadede sorun yaşayabilirsiniz. Tercih meselesi
Membran da olabilir hocam, mekanik çok da şart değil. Apex 3 TKL var ama membran klavyeye 800 TL veresim gelmiyor açıkçası, biraz kararsız kaldım.

Hocam isteklerinize göre en mantıklısı K552(red) olur. Türkçe Q değil ama yine de Türkçe kelimeler yazılıyor bilmiyorsanız. Büyük enter bulunmuyor ama bir süre sonra alışırsınız eğer almayı düşünürseniz. Bende büyük enter tuşundan küçüğe geçtim, alışmam biraz uzun sürdü yalan yok. Sessiz switch istemeseydiniz indirimde olan K568R(blue) olabilirdi.

Bir de alternatif olarak AK33(black) var:
Uzun süreli kullanımda ne kadar iyi olur bilemiyorum ama %65 için bütçenizde iyi bir seçenek. Zaten %65 için büyük enter bile bulmak zor.
Sağ olun valla mouse konumda da yardımcı olmuştunuz. Yukardaki resimdeki şekilde Türkçe Q tuş dizilimi yeterli aslında Ö Ç Ğ Ş harflerinin en başından olmasını kastetmiştim, Kumara bunu sağlıyor görünüyor.

Diğer önerileriniz de inceleyeceğim. Black switch sesli midir? Membran seçeneklerine de açığım :)

Diğer önerileriniz de inceleyeceğim. Black switch sesli midir? Membran seçeneklerine de açığım :)
Black switch red switch'e göre daha sessizdir. Genel olarak da sessiz bir switch.

Membran olarak isteğinize uygun Alloy Core var. Ayrıca K512 de olabilir, artı olarak bilek desteği bulunuyor. İncehesap soru&cevap kısmında resmin temsili olduğunu ve büyük enter ile Türkçe Q tuş dizilimine sahip olduğunu söylemiş.

Diğer önerileriniz de inceleyeceğim. Black Switch sesli midir? Membran seçeneklerine de açığım :)

Black Switch'ler basmak için daha fazla kuvvet gerektirir yaylarından dolayı, fark bu hocam.

Black switch red switch'e göre daha sessizdir. Genel olarak da sessiz bir switch.

Membran olarak isteğinize uygun Alloy Core var. Ayrıca K512 de olabilir, artı olarak bilek desteği bulunuyor. İncehesap soru&cevap kısmında resmin temsili olduğunu ve büyük enter ile Türkçe Q tuş dizilimine sahip olduğunu söylemiş.
Hocam acil yardımın lazım. Şu klavye 431 TL'ye düştü, switch markası nedir? Alınır mı? Birazdan stoğu biter gibime geliyor.

Hocam acil yardımın lazım. Şu klavye 431 TL'ye düştü, switch markası nedir? Alınır mı? Birazdan stoğu biter gibime geliyor.

Outemu Gaote switch bulunuyor diye biliyorum. Dandik Outemu switch'lerden değil, bir tık üstü. Net alınır bu fiyata.

Geri
Yukarı