800 TL'ye kule tipi soğutucu önerisi

İstersen çift fanlı modelini alabilirsin. Bana da bunu tavsiye etmişlerdi. Tabii ki Noctua kadar iyi değil fakat karşılaştırma testlerinde 3-4 derece kadar fark vardı. Fiyatının hakkını verebilecek bir soğutucu olduğunu düşünüyorum.
Bunu da biliyorum güzel de bir soğutucu ancak kırmızılıkları bir şekilde beni bunu almaktan uzaklaştırıyor malesef 😆

Bunu da biliyorum güzel de bir soğutucu ancak kırmızılıkları bir şekilde beni bunu almaktan uzaklaştırıyor malesef 😆
Üretici firmanın farklı renk seçenekleri var fakat ülkemizde satışı var mı bilmiyorum. Ancak cidden bir soğutucuya ihtiyacın varsa bu fiyata çok fazla seçeneğin yok. Ben rengine takılmamanı tavsiye ederim. Ben de satın alacağım aybaşında ve emin ol bende hiç sevmem kırmızı :)

Az önce kendi bilgisayarıma montajını yaptım:

Boşta 45-47 derece ola işlemcim artık 34-36 derece.

Açtığım konudan sistemimde nasıl durduğunu da görebilirsin.

Evet daha önce başka bir konu başlığında söylemiştiniz. Ben çok memnunum, şiddetle tavsiye ediyorum.

Az önce kendi bilgisayarıma montajını yaptım:

Boşta 45-47 derece ola işlemcim artık 34-36 derece.

Açtığım konudan sistemimde nasıl durduğunu da görebilirsin.

Evet daha önce başka bir konu başlığında söylemiştiniz. Ben çok memnunum, şiddetle tavsiye ediyorum.
Ses durumu nasıl hocam?

Ses durumu nasıl hocam?
Bunu ölçecek ekipmana sahip değilim fakat şöyle bir bilgilendirme yapabilirim.
12400F in stok soğutucusunun %50 fan devrinden daha sessiz. Fanları %100 devire alsanız bile bir uğultu olmuyor fakat duymak mümkün. İnternet üzerinde popüleriteye sahip olduğu için hakkında bir çok inceleme de mevcut.

Bunu ölçecek ekipmana sahip değilim fakat şöyle bir bilgilendirme yapabilirim.
12400F in stok soğutucusunun %50 fan devrinden daha sessiz. Fanları %100 devire alsanız bile bir uğultu olmuyor fakat duymak mümkün. İnternet üzerinde popüleriteye sahip olduğu için hakkında bir çok inceleme de mevcut.
Teşekkür ederim. Uzun ömürlü olsun 👍🏻

Edit: Hala emin olamadım, tavsiyelere açığım.

Son düzenleme:
Onunla deepcool arasında kaldım. Arctic çok popüler ancak deepcool da benchlerde freezer 34 duo'nun üstünde. 300 lira için değer mi bilemedim. Asıl derdim ses performansı zaten.

Edit: Konu güncel, arayışa devam.

Son düzenleme:
Merhaba. Uzunca bir süredir sıvı soğutucu bakıyorum ancak akarı kokarı olmayan bir ürün için iyi bir para vermek gerekiyor malum. Ancak yine de hepsi ciddi riskler doğurabiliyor. Bu sebepten ötürü 700-800 liraya kadar kule tipi hava soğutucu arıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Çift kule tek kule fark etmez, RGB şart değil, plastik kısımları mavi kırmızı vs. renkli olmasın yeterli, en önemlisi de ses konusunda ciddi sıkıntılarım var bu sebepten ötürü sessiz sedasız işini görecek bir soğutucuya ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
Bence sıvı soğutma al

Geri
Yukarı