800 TL'ye sistem toplama

Bütçe
800 TL

Mehmetkarayilan

Femtopat
İyi bir PC istiyorum. Eğer para yetmezse ekran kartını (RTX 2080 falan) kendim oluşturmayı deneyebilirim veya 2. el alırım hepsini. Mesela soğutucu denen olay var, sistemlerde onu USB fan ile çözebiliriz veya kasaya ihtiyaç duymayabiliriz gibi fikirler verirseniz iyi olur. Eğer 800 TL'ye toplanmasaydı 2 çocuk 5 TL'ye PC toplayamazdı. Onun neredeyse 200 katı bütçe var burada.
Yardımlarınız için çok teşekkürler. Overclockını da yapar FPS'i 2 katına katlarız.

İyi bir PC istiyorum. Eğer para yetmezse ekran kartını kendim yapmayı deneyebilirim veya 2. el alırım hepsini. Mesela soğutucu denen olay var, sistemlerde onu US fan ile çözebiliriz veya kasaya ihtiyaç duymayabiliriz gibi fikirler verirseniz iyi olur. Eğer 800 TL'ye toplanmasaydı 2 çocuk 5 TL'ye PC toplayamazdı. Onun neredeyse 200 katı bütçe var burada.
Yardımlarınız için çok teşekkürler.
Bu bütçede sistem toplamak mümkün değil toplansa bile işe yaramaz.

İyi bir PC istiyorum. Eğer para yetmezse ekran kartını kendim yapmayı deneyebilirim veya 2. el alırım hepsini. Mesela soğutucu denen olay var, sistemlerde onu USB fan ile çözebiliriz veya kasaya ihtiyaç duymayabiliriz gibi fikirler verirseniz iyi olur. Eğer 800 TL'ye toplanmasaydı 2 çocuk 5 TL'ye PC toplayamazdı. Onun neredeyse 200 katı bütçe var burada.
Ekran Kartını kendin yapmak mı?
IMPOSSIBLE.png

İyi bir PC istiyorum. Eğer para yetmezse ekran kartını kendim yapmayı deneyebilirim veya 2. el alırım hepsini. Mesela soğutucu denen olay var, sistemlerde onu US fan ile çözebiliriz veya kasaya ihtiyaç duymayabiliriz gibi fikirler verirseniz iyi olur. Eğer 800 TL'ye toplanmasaydı 2 çocuk 5 TL'ye PC toplayamazdı. Onun neredeyse 200 katı bütçe var burada.
G31 ve benzeri bir 775 pin anakart - 100-150 TL
4x2 toplam 8 GB DDR2 ram Aliexpress- 130 TL
Xeon X5460 - E5450 İşlemci Aliexpress - 150 TL
İşlemci fanı Gittigidiyor - 25 TL
PSU 400w Sahibinden - 50 TL
--------------
455 Ediyor

G serisi anakart alırsanız tümleşik grafik birimi var bu şekilde bilgisayarı çalıştırıp günlük işlerinizi yaparsınız uzay montaj ile, GTA 5 oynamak isterseniz;

RX460 2 GB 350 TL

800 TL civarı ediyor ilerde işlemci fanını da altta attığım snowman çift fanlıya çıkar psu da yükselt overclocku bas uff cyberbug 30 fpsde oynayabilirsiniz afiyet olsun.

Linkler;
Ram;
İşlemci;
Fan;
PSU;
RX460;
snowman m200;

Çin'den E5 2620V3 X99 + 16 GB RAM alabilirsiniz ama ekran kartı alamazsınız. eğer tamir işleri ile uğraşıyorsanız 150TL'ye bozuk RX 460ları tamir edebilirsiniz. :)

Ekran kartını nasıl yapmayı düşünüyorsunuz? Kusura bakmayın ama böyle bir şey mümkün değil, gördüğünüz en kötü, en performanssız kart bile fabrikada profesyonel ekipmanlardan çıkıyor. Diyelim ki yaptınız, sürücü desteği ne olacak? Gidip başka forum da troll konu açabilirsiniz.

Troll konu:) Çok belli.
1609368131961.png

Kardeşim öneri istedim insanlar 5000 tlye ekran kartı alıyorsa sorumlusu ben değilim. 3 Ay emek veriririm ekran kartını kendim yaparım. En kötü eski sürümünü yaparım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kolay gelsin

Yeni konular

Geri
Yukarı