8000-10000 TL monitör dahil toplama sistem önerisi

Merhaba arkadaşlar. İlk defa masaüstü bilgisayar alacağım ve yardıma ihtiyacım var. Bu konuda uzman değilim. Sistemi parça parça değil de tek seferde almak istiyorum örneğin Vatan, İtopya gibi bir yerden. Bilgisayarı AutoCAD, Solid, oyunlar ve dizi-film izlemek için kullanacağım. Oynamak istediğim oyunlar ağırlıkta Dota 2 ve AAA oyunlar olacak.

INTEL 10400F-MSI RTX2060 VENTUS XS 6GOC-B460M-A PRO-KINGSTON 500GB NVME-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bu sistem bayağı ilgimi çekti. Fakat ekran kartının çok ısındığını duydum. Bu sistem alınabilir mi? Ekran kartı sıkıntı çıkartır mı?
Yine bu sisteme yakın.

INTEL 10400F-ASUS DUAL-RTX2060-EVO-OC-PRIME B460M-K-SAMSUNG 500GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

INTEL 10400-ASUS DUAL-RTX2060-O6G-EVO-PRIME B460M-K-KINGSTON 500GB NVME-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bu iki sistemi de buraya ekliyorum.

Mümkünse en üstteki fiyatı düşük olanı almak istiyorum çünkü monitör almam gerekiyor. Ürünler taksitle alınacağı için vade farkı sıkıntısı var ve fiyatı önemli miktarda yükseltiyor. Bu yüzden en üstteki sistem vade farkı olmadan taksitlendirilebildiği için ekstra bir alınabilir hale geliyor.
Sistemlerin hepsinin Vatan'dan olma sebebi aynı parçaları başka sitelerde topladığımda fiyat çok daha yüksek oluyor. Mesela en altdaki sistemi İtopya'da sadece ekran kartını değiştirip (1660 Super ile) fiyata baktığımda daha pahalıya geliyor. Toparlamak gerekirse sistem toplama konusunda tecrübesizim tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Monitör konusunda da tecrübesizim. Curved monitör almayı düşünüyordum fakat 24 inç monitörlerde kavisin neredeyse hiç fark edilmediğini düz monitörle aynı olduğunu okudum. Fiyat olarak da 1500-2000 aralarında olursa güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı