8000-10000 TL monitörlü sistem toplama

Bütçe
8000-10000

cenkxx

Femtopat
öncelikle selamlar,​

başlıkta da belirttiğim gibi 8000-10000 TL aralığında bir sistem toplamak istiyorum. Bilgisayarda çok nadir oyun oynuyorum fakat RTX 3070 ekran kartı çıktığında takabileceğim ve rahatlıkla oyun oynayabileceğim bir sistem olursa çok iyi olur. Sistemi çoğunlukla yazılım geliştirme ve çeşitli mühendislik uygulamaları için kullanmayı planlıyorum, onun dışında çoğunlukla internete giriyorum. Aynı anda birkaç sanal makine ve uygulama açık olduğundan RAM ve işlemci biraz daha fazla önem arz ediyor. Hâliyle şu an için sistemde ekran kartı ikinci planda fakat dediğim gibi 3070 çıktığında, 3070 olmasa bile daha yüksek seviye bir ekran kartına, yükseltmeye hazır bir sistemim olsun istiyorum. Niyetim bu sistemin yanına 2K (1440P) bir monitör eklemek ama çok emin de değilim açıkçası. Kafamda 3700X ve X570 tabanlı bir sistem toplamak var ancak farklı fikirlere açığım.​

Teşekkür ederim.​

Kafamdaki sistem şöyle bir şey, yukarıdaki bahsettiğim kullanım şekline göre nasıldır? Yardımcı olabilecek hocam varsa çok memnun olurum.

Son düzenleme:
Kasa ATX anakartları desteklemiyor, PSU kötü.
Anakart da kötü, benzer bütçedeki B550 anakartları almak daha mantıklı ve o anakart kötü.

Tek tek almanız daha mantıklı olur ama şöyle bir alternatif bırakayım:
Pc Toplama Sihirbazı

Tek tek toplarsanız benzer 9500 TL civarına ve soğutma dahil 3900X koyulabilir.

İdarelik ekran kartı isterseniz:

Geri
Yukarı