8000-8500TL 2.el ekran kartı önerisi

Shazz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba şu an GTX 1650 Super ekran kartını kullanmaktayım. 8-8.5k arası 2. el güçlü bir ekran kartı arıyorum. Güncel olarak Adobe programlarında ve oyunlarda üzmeyecek bir şey lazım. İşlemci R5 2600 onu değiştireceğim zaten.

Kasamın boyut olarak özellikleri;
Ekran kartı uzunluğu: 370 mm.
CPU soğutucu yüksekliği: 160 mm.
650W Sharkoon Power var.

Ben RX 6700XT ve RTX 3060 Ti dusundum.
Oyun konusunda AMD üzmez, renderda RTX siz ne dersiniz? Çok ağır kurgu montaj işlerim olmuyor.

Düz 3070 al. 1000 adet daha fazla CUDA çekirdeğine sahip 3060 Ti'a kıyasla ve senin işini en iyi o görür bu bütçede.
1080p de vram sıkıntısı cekmem herhalde. İleri vadede monitor guncellemeyecegim 1080p devam gibi duruyor.

RTX 3060 Ti olabilir ama mining yapılıp yapılmadığına çok dikkat edin.
Cok titizim o konuda. Sadece rx 6700xt cok kafami karistirdi.

Düz 3070 al. 1000 adet daha fazla CUDA çekirdeğine sahip 3060 Ti'a kıyasla ve senin işini en iyi o görür bu bütçede.
2.el rtx3070 bu nasildir?

Sıkıntı olmaz 8 GB VRAM 1080P için gayet yeterli. AMD kartlarla render işine girilmez Windows işletim sisteminde.
Haklisiniz tabi. Ben daha once amd kullanmadim renderda cok merak ediyorum ama az para da degil 12gb vram ve saf kas gucu kafami karistiriyor sadece.

@Shazz Gaming Pro sağlam modeldir içi açılmamış diyor ama gerekirse sen açabilirsin eğer termal değerleri iyi değilse. Adam Furmark görseli yüklemiş büyük halini yüklememiş görünmüyor bir şey.
Test ettirirse almayı düşünüyorum varsa model önerin sunu al diye söyleyiver bakayım. Model model pek arastiramadim simdi ventus 2x alirim kart iyi degil dersiniz ya da tuf alirim çok ısınıyor dersiniz o konuda sizlere guvenmek istiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı