8000-9000 TL Sistem Toplama

can1991586

Hectopat
Arkadaşlar merhaba laptoplardan ağzı yanmış biri olarak masaüstü toplamaya karar verdim. 8-9 bine kadar sistem önerilerinizi bekliyorum acilen almam gerekiyor. Ayrıca 1500 TL'ye kadar monitör önerilerinizi de bekliyorum. Dolar kurunun düşmesini beklemeyeceğim hemen alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece oyun için alacaksanız intel sistem de önerebilirim. Eğer 200 tl daha bütçe ayırabilirseniz Samsung 970 evo m2 ssd'yi öneririm.
Ekran Görüntüsü (26).png

Sadece oyun icin alacağım. Intel onerinizi de bekliyorum. Saglam yuksek fps alacagim sistem olsun istiyorum. Cok bilgim yok. 200 lira arttirabilirim
Monitor hariç. OC yapmayi bilmiyorum bilgim yok hocam

Oyun içinse intel alınmalı. Bu sistem işinizi görecektir. Overclock yapılabileceği için güç kaynağını 700 watt seçtim ama 600 watt güç kaynağı da bu sistemi rahatlıkla besler.
Ekran Görüntüsü (28).png

A1.jpg

OC yapmayacaksanız OC destekli işlemci alıp parayı ziyan etmeyin. RAM 2666MHz* ile çalışacaktır, fiyatı diğerlerine nazaran daha iyi olduğu için 3000MHz ekledim. Bu hava soğutma çoğu sıvı soğutmalara taş çıkarır. Biraz bütçeyi aştık ama güzel bir sistem oldu. 2K bir monitör lazım bu sisteme.

* B360 yonga seti maksimum 2666MHz desteklemektedir.

OC u biraz araştırdım. Yapmak mantikli gibi duruyor. Bir de sinerjiden almayi dusunuyorum oradan OC lu alma sansim var mi ve montaji orda yaptirsam nasil olur? Kendim takamam cunku
2K monitor oneriniz var midir?

OC u biraz araştırdım. Yapmak mantikli gibi duruyor. Bir de sinerjiden almayi dusunuyorum oradan OC lu alma sansim var mi ve montaji orda yaptirsam nasil olur? Kendim takamam cunku
2K monitor oneriniz var midir?
Ancak overclock tehlikeli bir işlemdir dozunu kaçırırsanız işlemciniz yanabilir. Ve overclock la pc nin omrü kısalır. Size önerim zaten oyun oynayacaksınız overclock çok farketmez oyunlarda i7 8700 alın.

Bence mantıklı değil, çünkü bu eklenen işlemci zaten gereğinden fazla güçlü ekran kartına göre. Verdiği performans yeterli olacaktır. Tabii Youtube'den karşılaştırma videoları falan izleyin aradaki FPS farklarını inceleyin.

2K düzgün bir monitör 2000TL'den başlıyor. Bütçenizi yükseltebilecek misiniz?

Bence mantıklı değil, çünkü bu eklenen işlemci zaten gereğinden fazla güçlü ekran kartına göre. Verdiği performans yeterli olacaktır. Tabii Youtube'den karşılaştırma videoları falan izleyin aradaki FPS farklarını inceleyin.

Dolar 4.75 oldu nasıl liste yapayım ki. :) 2K düzgün bir monitör 2000TL'den başlıyor. Bütçenizi yükseltebilecek misiniz?
Bende aynı bütçede bir pc toplayacağım ancak i7 8700 le r7 2700x arasındw kaldim sizce hangisini alayım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı