8000 liraya kadar laptop tavsiyesi

Bütçe
8000

Hünnap_Alper

Hectopat
Merhabalar, inşaat mühendisliği öğrencisiyim. Sap2000, AutoCAD ve ıdecad gibi uygulamaların son sürümlerini kullanmak istiyorum. Bu sebepten yeni bir dizüstü bilgisayar almayı planlıyorum. Bütçem 8000 lira ama daha aşağı fiyata işimi görebilecek bir dizüstü bilgisayar varsa daha faydalı olur tabii ki. Oyun nadiren oynayacağım.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Bahsettiğim uygulamaların sistem özellikleri aşağıdaki linklerde mevcuttur:

Merhabalar, inşaat mühendisliği öğrencisiyim. Sap2000, AutoCAD ve ıdecad gibi uygulamaların son sürümlerini kullanmak istiyorum. Bu sebepten yeni bir dizüstü bilgisayar almayı planlıyorum. Bütçem 8000 lira ama daha aşağı fiyata işimi görebilecek bir dizüstü bilgisayar varsa daha faydalı olur tabii ki. Oyun nadiren oynayacağım.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Bahsettiğim uygulamaların sistem özellikleri aşağıdaki linklerde mevcuttur:

7150 TL 8 GB RAM eklersen daha iyi olur.

Ryzen mobil işlemcileri kararlı değil. Yeni yeni oturuyor ve 4600h buna dahil değil diye biliyorum.

Sonuç olarak daha güçlü bir işlemci yine de ve ben bir sıkıntısını görmedim testlerde.
Buyurun 10300h vs 4600h çekirdek performansları:
Soldaki 10300h sağdaki 4600h.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,1 KB · Görüntüleme: 55
Üstüne +RAM +HDD takviyesi yapabilirsiniz. Ekranı 144 Hz oyun oynayacağınızda zevki yüksek olur.

Sonuç olarak daha güçlü bir işlemci yine de ve ben bir sıkıntısını görmedim testlerde.
Buyurun 10300h vs 4600h çekirdek performansları:
Soldaki 10300h sağdaki 4600h.
Doğru diyorsunuz lakin sıcaklık altında dalgalanmalar çok oluyor, bizzat kullandım ağır yükte biraz sapıtıyor.

Ayrıca bütçeye göre i7 10. nesil gayet alınabilir bence bu yönden tavsiye verilmeli.

Edit; Excaliburda alınabilir lakin fan sesi yer yer 60 dB bulduğu ve fan sesi beni aşırı rahatsız ettiği için tavsiyeye eklemiyorum.

Geri
Yukarı