8000 TL Bilgisayar Toplama

Anakartınızı ASUS PRIME B450-PLUS modeliyle değiştirmenizi öneririm. Aynı zamanda işlemciyi de öyle.
Gereksiz şeylere fazla para harcamışsınız. Bu bütçeyle bir sistem almak istiyorsanız vatan bilgisayar gibi markaları tercih ederek bizzat mağazadan tercihlerinizi yapmalısınız. Emin olun farkı anlayacaksınız.
Arkadaşım geçen gün içerisinde MSI'ın GTX 2060 Gaming modelinin ve AMD Ryzen 5 2600'in de bulunduğu sistemi 6000TL'ye vatandan satın aldı.
4-5 FPS farkı için Gaming modeller almağa deymez ve İ5-9600K ile Ryzen 5 2600 kıyaslanmaz.

Bahsettiğim şey, core ve thread sayılarıydı. İ5 9600K 6c/6t, 2700, 8c/16t bir işlemci, yani darboğaz ileride yapma olasılığı daha az, daha uzun ömürlü diyebileceğimiz bir işlemci. Yoksa oyun performansı konusunda, 9600K daha iyi. Ama bu onu daha iyi bir işlemci yapmaz.
Benim için önemli olan oyun performansı hocam. Ryzen işlemciler kötü demiyorum, sadece İntel oyun anlamında daha güzel iş çıkartıyor.

Bakın hocam :d AMD çoklu çekirdek tarafında güçlü sadece.
UserBenchmark: AMD Ryzen 7 2700 vs Intel Core i5-9600K
Aslında bu konu dışı bir cevap oluyor özür dilerim şimdiden. Hocam senin sayende yeni bir site öğrendim baska bu şekilde ekran kartı, ram, anakart, hdd, ssd vb. kıyaslama siteleri varsa söyler misin? @crewm8 ben toplama sistemleri nasıl toplanır çok iyi bilmiyorum ama şimdiden hayırlı uğurlu olsun. İleride daha iyi bilgisayar sahibi olursun inşallah.

Aslında bu konu dışı bir cevap oluyor özür dilerim şimdiden. Hocam senin sayende yeni bir site öğrendim baska bu şekilde ekran kartı, ram, anakart, hdd, ssd vb. kıyaslama siteleri varsa söyler misin? @crewm8 ben toplama sistemleri nasıl toplanır çok iyi bilmiyorum ama şimdiden hayırlı uğurlu olsun. İleride daha iyi bilgisayar sahibi olursun inşallah.
Ben 2 tane site kullanıyorum.
PC System Requirements
Home - UserBenchmark

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı