8000 TL bisiklet önerisi

CncMinifix55

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
14 yaşındaki kardeşime bisiklet alacağız. Bütçe biraz aşabilirim. Kendisi merdiven taramak ve ön kaldırma gibi akrobasi hareketlerini yapacağını adım kadar emin olduğum için çok ağır olmayacak orta amortisörü bir bisiklet olması gerek. Şu an boyu 1.65 civarlarında ileride her türlü boyu uzar buna göre bir bisiklet önerir misiniz?

8000 TL bütçe ile dediği özellikleri karşılayabilecek bisiklet bulmak çok zor. İkinci ele yönelebilirseniz güzel bir bisiklet bulabilirsiniz.

En aşağı ne kadar bütçe yapmam gerekiyor?

Sıfır için söylerseniz kardeşiniz için Carraro Force 720 uygundur. Ancak dediği hareketleri yaparsa bisikletin arka aktarıcısı kırılacaktır. Force 720 11 12K arası fiyatı var. +1k da daha güzel bir aktarıcı alırsanız bisiklet onun ihtiyaçlarına göre çalışacaktır.

Ancak ikinci el alırsanız çok daha uyguna çok daha kaliteli bir bisiklet alabilirsiniz.

Orta amortisör yazmışsınız orta amortisörlü bu fiyata bisiklet kesinlikle almayın. Orta amortisörlü bisikletler bu bütçe bandında vasatlar. Hem ağırlar üstüne orta amortisör koydukları için diğer parçaları daha dandik yapıyorlar. Orta amortisörlü bisiklet çok ultra bisikleti zorlayan hareketler için tasarlanır. Onlar için tasarlanan orta amortisörlülerde pahalı olur.

Force 720 aklımın bir ucunda bulunsun.İkinci el olarak ne gibi seçenekler var?

Sıfır için söylerseniz kardeşiniz için Carraro Force 720 uygundur. Ancak dediği hareketleri yaparsa bisikletin arka aktarıcısı kırılacaktır. Force 720 11 12K arası fiyatı var. +1k da daha güzel bir aktarıcı alırsanız bisiklet onun ihtiyaçlarına göre çalışacaktır.

Ancak ikinci el alırsanız çok daha uyguna çok daha kaliteli bir bisiklet alabilirsiniz.

Orta amortisör yazmışsınız orta amortisörlü bu fiyata bisiklet kesinlikle almayın. Orta amortisörlü bisikletler bu bütçe bandında vasatlar. Hem ağırlar üstüne orta amortisör koydukları için diğer parçaları daha dandik yapıyorlar. Orta amortisörlü bisiklet çok ultra bisikleti zorlayan hareketler için tasarlanır. Onlar için tasarlanan orta amortisörlülerde pahalı olur.

Force 720 aklımın bir ucunda bulunsun.İkinci el olarak ne gibi seçenekler var?
ikinci el olarak force 720 nin yükseltilmiş ikinci ellerini 8k ya bulabilirsiniz. Farklı modellerinde üst seviye parçalılarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Mesela kron xc 150

Ancak Kron XC150 de kadronun üst kısmında tümsek gibi olan modelleri kesinlikle almayın. Kadronun yani ortadaki demir veya alüminyum yerin düz olduğu modellere bakın.

İkinci el olarak Force 720'nin yükseltilmiş ikinci ellerini 8K ya bulabilirsiniz. Farklı modellerinde üst seviye parçalılarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Mesela Kron XC 150.

Ancak Kron XC150 de kadronun üst kısmında tümsek gibi olan modelleri kesinlikle almayın. Kadronun yani ortadaki demir veya alüminyum yerin düz olduğu modellere bakın.

Anladım hocam ilginiz için teşekkürler.

Teşekkür ederim ne demek.

Bisikletle ilgili bir sorunuz olursa beni etiketleyebilirsiniz.

Tamamdır hocam aklıma ilk siz geleceksiniz. İyi sosyaller.

@Brokol_61

Konu güncellemesi:

Peşin fiyatına 9 taksit ile Kron XC 150 aldık.Kardeşimden önce abi görevimi yerine getirip ben ilk denememi yaptım 😀.Gerçekten hafif ve rahat bir bisiklet kardeşimin beğeniceğine eminim.Öneriniz için tekrardan teşekkürler.

Screenshot_2024-04-22-23-39-51-272_com.strava-edit.jpg

IMG_20240422_233528.jpg

Son düzenleme:
Tamamdır hocam aklıma ilk siz geleceksiniz. İyi Sosyaller.

@Brokol_61

Konu güncellemesi:

Peşin fiyatına 9 taksit ile Kron XC 150 aldık. Kardeşimden önce abi görevimi yerine getirip ben ilk denememi yaptım 😀.Gerçekten hafif ve rahat bir bisiklet kardeşimin beğeniceğine eminim. Öneriniz için tekrardan teşekkürler.

Eki Görüntüle 2176141

Eki Görüntüle 2176140

Rica ederim yeni fark ettim kusura bakmayın :D. Parçaları değiştirilmişmi orijinal mi?

Ayrıca dediğim gibi aktarıcısı kırılırsa (yüksek ihtimalle kırılacak) bana tekrar dönüş yapabilirsiniz. Size güzel bir aktarıcı önerisinde bulunurum.

Geri
Yukarı