8000 TL bütçe sistem önerisi

Kardeşim bu güzel arkadaşlarımız tartışmaya dursun sen gel şu sistemi al her parçası kaliteli
Geriyo 2100 Tl kalıuo artık hangi monitörü istersen klavyedir mouse dir alırısın
Bu sistemde anakart B450 Pro4'e bellekler 3200MHz'e yükseltilse iyi bir sistem olur. Bir de o SSD için kronik sorunlu diyorlar ama detaylarını bilmiyorum. PSU da yükseltilse tadından yenmez. 12V'tan 550W veriyormuş.

Önerdiğiniz sistemde B450 Aorus Elite seçince 6600TL tutuyor. Şimdi tek tek açıklayayım;
1- R5 3600 işlemcisi 2700X işlemcisinden oyun performansı bakımından net şekilde çok daha iyi (1080P).
2- B450 Gaming X anakartı, R5 3600 için son derece yeterli ve kaliteli bir anakart.
3- 2070 ekran kartı; 5600XT'den %13-17 kadar daha güçlü (1080P'de)
4- Önerdiğiniz SSD'i bu işlerden anlayan kimse önermiyor. JD Nvme'i değiştirin dememişsiniz ki zaten en ucuzu o. Ucuz etin yahnisi kadar kalitesi var.
5- One Eclipse kasası, gerek hava akışı gerek malzeme kalitesi ve gerekse görünüş olarak Spec-Delta'dan daha iyi.
6- Yarı modüler GOLD PSU koydum sisteme, siz 2 yılı sorunlu üretilmiş VS550.

Demem o ki 'eğer buraya kadar okuyup anladıysanız' :

Sistem sadece ekran kartının gücü ile kaliteli oluyorsa siz haklısınız. Ben burada 1 yıldır sadece kendimi yerine koyarak önerdiğim bileşenleri öneriyorum. PCH S Class 1.0'ı da onlarca kişiye önerdim ve birçoğu da aldı. Burada sizin gereksizce tartıştığınız şey söylediklerimi anlayamamış olmanız. İlk mesajımda topladığım 5600XT'li sistemin altına, gerekirse diğer bileşenlerden kısılıp (bileşenleri bile belirttim) daha güçlü ekran kartlı farklı sistem dizilebilir dedim. Konu sahibi bunu talep etseydi zaten ben SSD'sini değiştirmiş halde PCH S Class 1.0'ı önerecektim. Anladınız mı şimdi gereksiz mesajlarınızı?

Aslında size uzun uzun cevap yazmak isterdim lakin aralarında yüzde 25'i aşan 5600XT ve 2070 arasındaki performans farkına yüzde 13-17 dediğinizi görünce bundan vazgeçtim çünkü bundan sonra diyeceğiniz hiçbir şeyin şahsımca bir önemi yoktur.
Sistem, monitör ve ekipman alacak adam. 1500 lira kafadan monitöre gitse 6500 kalıyor. 500'de ekipmana ayırsa geriye 6000 kalıyor. Bu bütçe gayet normal zaten. Ayrıca verdiğin cevaplara bakarsak sidik yarıştırıyor gibi duruyorsun.

O bütçeye daha iyisi toplanıyorsa gayet normal denemez.
Neyse bundan sonrası konu sahibine kalmış atılan sistemler arasında en dengeli ve performanslı sistemi araştırıp alsın.

Eğer daha iyisini atan olursa bazı arkadaşların aksine seve seve öneririm diretmenin bir anlamı yok.

Son düzenleme:
Yardiminiz için teşekkürler arkadaşlar.
Bu sistemde anakart B450 PRO4'e bellekler 3200MHz'e yükseltilse iyi bir sistem olur. Bir de o SSD için kronik sorunlu diyorlar ama detaylarını bilmiyorum. PSU'da yükseltilse tadından yenmez. 12V'tan 550W veriyormuş.

PSU olarak önerin var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı