8000 TL dizüstü bilgisayar önerisi

Ozeners

Femtopat
Öncelikle herkese merhaba.
Yaklaşık 1 aydır laptop araştırması yapıyorum ve baktığım ürünler yaklaşık 1000₺ zamlandı maalesef. İhtiyaçlarım doğrultusunda sizlerden fikir almak istiyorum.
- Film izlerken ekran kalitesinin üzmemesini istiyorum. Düşük nit değeri olmamalı. IPS ekran olmasını istiyorum.
- Photoshop, AutoCAD ve SolidWorks programlarını kullanacağım. RAM'min. 16 GB olmalı. Photoshop kullandığım için ekran renk doğruluğu yüksek olmalı.
- Oyun olarak FM2020, ETS 2, PUBG Mobile emulatör gibi oyunlar oynuyorum, keyif için oynarken sinirlenip PC'yi kapattırmasın.

Bütçe olarak 8000TL ayırabilirim şu dönemde. Kara cumayı bekleyecektim fakat fiyatlar öyle artıyor ki o zamanda yapılacak indirimler şu an gördüğümüz fiyatlara eş değer olacak gibi. Amazon'dan almayı düşündüm fakat elektronik şanş işi olduğu için olası arızada uğraşmak istemiyorum açıkçası.
Huawei D14 ve D15 2020 modelinin gelmesini bekliyorum şu an. 4500U ile 6-7BIN civarına gelecek gibi görünüyor.
Sizlerin farklı fikirlerini ve önerilerini bekliyorum.

U serisi işlemciler düşük güç tüketen cihazlar. Buna bağlı olarak daha düşük performansa sahipler. Tavsiyem H serisi işlemciler bakmanız.
Bu cihaz gayet güzel. Ama ekranı biraz kalitesiz %45 sRgb haberin olsun. Biraz daha iyi bir cihaz arıyorsan 9.000'i gözden çıkarman lazım.
Bu cihaz da gayet güzel bir cihaz. Monster'a göre artıları
- Malzeme Kalitesi
- Çoklu çekirdekte %10 daha iyi performans
- %100 sRgb
- 250 GB daha fazla alan

U serisi işlemciler düşük güç tüketen cihazlar. Buna bağlı olarak daha düşük performansa sahipler. Tavsiyem h serisi işlemciler bakmanız.
Bu cihaz gayet güzel. Ama ekranı biraz kalitesiz %45 srgb haberin olsun. Biraz daha iyi bir cihaz arıyorsan 9.000'i gözden çıkarman lazım.
Bu cihaz da gayet güzel bir cihaz. Monster'a göre artıları.
- Malzeme kalitesi.
- Çoklu çekirdekte %10 daha iyi performans.
- %100 srgb.
- 250 GB daha fazla alan.

Monster stokta yok yalnız. Monster'ı aradım bilgi de vermediler. Legion'da 1650 Ti olsa ya da 1660 Ti tadından yenmezdi. Direkt almıştım efsane cihaz yav.

1660 Ti takılı bir cihaz bulmazsam sanırım onu alacağım ya da HP Pavilion 15-dk1014nt Intel Core I7 10750h 16gb 512gb Ssd Gtx1660ti Freedos 15.6" 1u5t4ea | Trendyol bu cihaz sizce bin lira farka değer mi?
Değer. Arada ciddi farklar var
Bu da olabilir.
Ne amaçla kullanacaksın @Nyaa

Geri
Yukarı