8000 TL düşük oyunlar ve günlük işler için laptop tavsiyesi

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Arkadaşalar artık eskisi gibi büyük oyunlar oynamadığımı bilgisayarı açtığımda video, film falan izlediğimi fark ettim ve bilgisayarımı satıp üzerine para ekleyip laptop almaya karar verdim tabii oyunları tamamen bırakmış değilim. Bu bütçe ile alınacak laptopta aradığım özellikler var:
-HOI 4 kasmamalı (en azından 50 FPS olsun) HOI4 işlemci kullanan oyun olduğundan ben de işlemcilerden anlamıyorum size bırakıyorum.
-Klavye tuşları ışıklı olmalı ancak ışık tuşların sağından solundan çıkmasının yanı sıra harflerin sayıların içinden de ışık çıkmalı karanlıkta pek göremiyorum.
Ayrıca klavye ışığı bir tarafı yeşil bir tarafı sarı vs olmamalı renkler farklı olabilir farklı renk modları olabilir ancak klavyenin her yerinden tek renk çıkmalı.
-BF4-5, HOI4, Age of Empires 2, Minecraft, R6 ve PUBG Lite vs oynanacaktır.
-Laptoplarda M.2 SSD oluyor mu bilmiyorum ancak kesinlikle M.2 performansına yakın olmalı hızlı açılmalı hızlı kapanmalı hızlı işlem yapmalı.
-Monitör veya ekran mı deniyor laptoplarda 144 Hz olmalı.
-8 GB RAM olsa da fark etmez sonradan RAM eklenebiliyor sanırsam.
-Benim boyum ve kilom biraz fazla ellerim de geniş o yüzden laptop da biraz büyük hacimli olabilir (1 tuşa basınca 3 tuşa birden basmak istemem geniş olmalı).
-Eğer bütçeyi 1000 TL kadar geçerse zar zor arttırılabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 8000 fazla senin istediklerin için. Monster abra a5 v15.5 alsan işini rahat görür. 6800 gibi bir fiyatı vardı.

Hocam işlemci yeterli olur mu bilemedim ama siteye baktığımda HDD yok diye gözüküyor sonradan hdd eklenebiliyor mu?
Bence 8000 fazla senin istediklerin için. Monster abra a5 v15.5 alsan işini rahat görür. 6800 gibi bir fiyatı vardı.
Veya Abra A7 daha iyi değil mi ?

Daha iyi evet. Ben en düşük fiyatlısını söyledim. Satın aldıktan sonra Monster'ı arayınca SSD veya HDD eklenebiliyordu galiba.

Sağolun çok teşekkürler ancak bütçe varken alınabilen en iyi performansı almak daha iyi olmaz mı?
Cihaz tv ye bakabilirsiniz. Bütçenize uygun 20 tane leptop önermiş. Aralarından size uygununu seçip alabilirsiniz.

Hocam videoyu izledim çok da iyi geldi güncel de bir video yalnız liste beni çok şaşırttı listede MSİ yok.

Geri
Yukarı