8000 TL Gaming Laptop Önerisi

Teşekkürler bende ASUS modeli daha çok beğendim açıkçası ama ısınma sorunları falan çok okudum ASUS'un bu modeli ile ilgili. Sevindim bunu duyduğuma. Verebileceğiniz ek bilgiler var mıdır bu model ile ilgili?

İşlemci 14nm olduğu için ısınıyor fakat 94 95'i geçmediği sürece sorun olmuyor genelde 91 92 derece oluyor fakat bu normal i5 10300H kullanan tüm laptoplarda sıcaklık değerleri böyle fakat oyunlarda drop sorunu olmuyor ısıdan kaynaklı. RAM takviyesi yaparsanız FPS'i bayağı etkiliyor ekran kartı tam güç çalışmaya başlıyor.

İşlemci 14nm olduğu için ısınıyor fakat 94 95'i geçmediği sürece sorun olmuyor genelde 91 92 derece oluyor fakat bu normal i5 10300H kullanan tüm laptoplarda sıcaklık değerleri böyle fakat oyunlarda drop sorunu olmuyor ısıdan kaynaklı. RAM takviyesi yaparsanız FPS'i bayağı etkiliyor ekran kartı tam güç çalışmaya başlıyor.
Peki ek ram için servise mi gidip bırakmalıyım

Peki ek RAM için servise mi gidip bırakmalıyım.

Kendin takabilirsin. Sıkıntısız takabilirsen garantide bir sıkıntı olmuyor fakat takarken bilgisayara zarar verirsen işte onu karşılamıyorlar. Ama RAM takmaktan basit bir şey yok kolayca takarsınız. Servise taktırırsanız işçilik ücreti diye baya yüksek bir fiyat çıkarırlar.

Tekrar biraz araştırdım ama asus için çok ısınıyor diyorlar 90-95 i buluyormuş acer nitronun soğutması daha iyiymiş sizce hangisi daha mantıklı uzun vadede

SSD dışında beklentilerinizi karşılayacaktır. Bu fiyata çok uygun bir laptop olduğunu düşünüyorum.
Öneriniz için teşekkürler fakat pavilion serisinden tasarım olarak hiç hoşlanmıyorum hp düşünmüyorum asus ya da acer arasında biraz kararsız kaldım 8 9k bütçeye bu markalardan 1660ti ya da rtx sistem bulabilsek süper olurdu

Tekrar biraz araştırdım ama asus için çok ısınıyor diyorlar 90-95 i buluyormuş acer nitronun soğutması daha iyiymiş sizce hangisi daha mantıklı uzun vadede

Öneriniz için teşekkürler fakat pavilion serisinden tasarım olarak hiç hoşlanmıyorum hp düşünmüyorum asus ya da acer arasında biraz kararsız kaldım 8 9k bütçeye bu markalardan 1660ti ya da rtx sistem bulabilsek süper olurdu
Acerden şaşma derim belki az daha bekleyip ekleme yaparsın bütçeye acerin üst modellerini alırsın.

hocam selamlar ilk baktığınız 1 tb'li 10300H işlemcili model gayet iyi, ısınma sorununa gelince Acer'in ısınma şikayetini de her platformda duymanız mümkün, asus'tan memnunsanız kafanızı karıştıracak modellere yönelmeyin derim, genelde markayla alakalı bir memnuniyet varsa ve yeni alışverişte farklı marka tercih edilirse olası en ufak bir memnuniyetsizlikte hep ''ahhlar,keşkeler,nedenler'' devreye girer ve sizi cihazdan soğutur, saygılar

Herkese merhaba, 8000 TL bütçe civarında Gaming laptop arıyorum. Aynı bütçede benzer konular var fakat fiyatlar güncel olmadığından yeni bir konunun mantıklı olacağını düşündüm.

Aşağıda linkini bıraktığım laptopu önerir misiniz? Şu an ASUS'un Vivobook X512DA modelini kullanmaktayım genel olarak ASUS'tan memnunum.
Bu bütçede 1TB SSD, işlemci ve ekran kartının pek çok oyun için yeterli olacağını düşündüm.
Ne dersiniz?

Bunun dışında iki farklı seçenek daha buldum fakat nedense ASUS daha mantıklı olur gibi geliyor.

Onlarda şunlar:

Başkan Selamlar;

8K seviyelerinde alınabilecek en mantıklı model Asus 10300H'lı model diyebilirim. Bu fiyatlara piyasada 1650'lı modeller varken sen TI'lısını alıyorsun. Hiç kaçırmadan al derim. Tabi +8 GB Ram ilave yaptıktan sonra :)

hocam selamlar ilk baktığınız 1 tb'li 10300H işlemcili model gayet iyi, ısınma sorununa gelince Acer'in ısınma şikayetini de her platformda duymanız mümkün, asus'tan memnunsanız kafanızı karıştıracak modellere yönelmeyin derim, genelde markayla alakalı bir memnuniyet varsa ve yeni alışverişte farklı marka tercih edilirse olası en ufak bir memnuniyetsizlikte hep ''ahhlar,keşkeler,nedenler'' devreye girer ve sizi cihazdan soğutur, saygılar
altına imzamı atarım. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı