8000 TL Her şey dahil sistem tavsiyesi

Dread Pirate

Decapat
Merhaba. 1 Hafta içerisinde monitör, klavye, mouse ve kulaklık dahil bir sistem toplayacağım. İşlemci olarak Ryzen 5 3600 düşünüyorum. Ekran kartı konusunda aşağıdakiler arasında çok kararsız kaldım.

Birçok Benchmark videosunda RX 5700, RTX 2060 Super'a göre ortalama FPS açısından daha iyi gözüküyor fakat MSI'ın tasarımı ve soğutma performansı beni çok cezbediyor.

Kasa olarak Dark Guardian almayı düşünüyorum. Nasıl bir markadır? Bilenler ve kullananlar görüşlerini belirtebilirse çok sevinirim.

Sistemin geri kalanı resimlerde görüldüğü gibi topladım. Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191003-222816.png
    Screenshot_20191003-222816.png
    52,3 KB · Görüntüleme: 70
  • Screenshot_20191003-222804.png
    Screenshot_20191003-222804.png
    57,9 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Bak yazdığıma gerçekten dikkat et, aklında bulunsun. Klavyeni, fareni, kulaklığını falan her zaman değiştirebilirsin, pahalı şeyler değil bunlar. Ama monitörü bir kere alıyorsun, sakın gidip TN panel alma. IPS öneririm, hatta kendi kullandığım monitörü sana da öneririm: Asus VG279Q Gaming Monitör Fiyatı - Vatan Bilgisayar Bunu bir kere alırsın, yıllarca kullanırsın. TN panel renkleri berbat gösteriyor, VA almaktansa IPS al daha iyi olacaktır. Gerekirse SSD değil de HDD al, RAM'i mesela 32GB alacaksındır, gerek yok 16GB al, bunlar her zaman yenisi üzerine eklenebilecke şeyler ama monitör öyle değil. Bu şöyle bir şey, Senin televizyon paketinde 4K kanallar olsun, televizyonun 4K çözünürlük gösteremiyorsa 4K paketin anlamı yok. Aynı şekilde sistemin iyi olsun, sen renkleri doğruya en yakın şekilde göremiyorsan, değerler 120fps üzerindeyken monitörün 60Hz gösterebiliyorsa yine bir anlamı olmaz atmosferik oyunların, yüksek Hz değerleriyle oynamanın keyfini yaşatacak oyunların. Buna cidden dikkat etmeni istiyorum. SSD alacaksan paranı ona gömme yani, HDD hiçbir zaman yarı yolda bırakmaz, sorunlu bir şey de değil. Gerekirse tekrar eklersin.

Bu arada 550W yeter mi, emin değilim. Garanti için 650W alın diyen çıkabilir. Mesela bunu da bir kere alacaksın, dikkatli seçmekte fayda var. Onun dışında klavye, mouse, kulaklık seçimlerin güzel, ideal. Mouse olarak yine Logitect önerebilirim. A4Tech'in macro yazılımına da ortalama 150TL'den fazla para vermen gerekebilir. Ben yıllar önce aldığımda 150TL idi, şuan kaç lira kim bilir. 1000 kere makro kullandıktan sonra kullanımı kısıtlıyorlar. Parayı macroya basmak yerine, Logitech mouse alsan daha iyi olabilir kanımca. LOGITECH G402 HYPERION FURY GAMING MOUSE - Vatan Bilgisayar kullanıyorum, öneririm.

Hocam 8000Bütçeye o Monitör abartı olmamış mı?? 144Hz 1ms VA Panel pişman etmez 1500 civarına güzel bir monitör alabilir.
Link: MSI 23.6" OPTIX MAG241CV 144HZ 1MS HDMI DP Siyah Curved Gaming Monitör | ITOPYA
Link: AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA
Bunlar alınabilir. Hocam İşlemci kısmına gelirsek Ryzen 5 3600 Fiyatına göre bulunabilecek en iyi işlemci. Ben RX 570 gibi orta segment bir karta o işlemciyi aldım ki ilerde 2080Ti falan taktırabileyim xD
Ayrıca RX 5700 alınacaksa X570 chipsetli anakart almak daha mantıklı geliyor bana Çünkü PCI-Express 4.0 bulunuyor.
Özetleyelim. Ryzen 5 3600, Asus TUF Gaming X570 Plus Anakart ve MSI RX 5700 5600TL civarı tutar. 3200MHz 2x8 Dual Kit Ram ise 830 gibi fiyata alınır. Bütçeyi aşıyoz gibi oldu ama elimden geleni yaptım hocam.

Bak yazdığıma gerçekten dikkat et, aklında bulunsun. Klavyeni, fareni, kulaklığını falan her zaman değiştirebilirsin, pahalı şeyler değil bunlar. Ama monitörü bir kere alıyorsun, sakın gidip TN panel alma. IPS öneririm, hatta kendi kullandığım monitörü sana da öneririm: Asus VG279Q Gaming Monitör Fiyatı - Vatan Bilgisayar Bunu bir kere alırsın, yıllarca kullanırsın. TN panel renkleri berbat gösteriyor, VA almaktansa IPS al daha iyi olacaktır. Gerekirse SSD değil de HDD al, RAM'i mesela 32GB alacaksındır, gerek yok 16GB al, bunlar her zaman yenisi üzerine eklenebilecke şeyler ama monitör öyle değil. Bu şöyle bir şey, Senin televizyon paketinde 4K kanallar olsun, televizyonun 4K çözünürlük gösteremiyorsa 4K paketin anlamı yok. Aynı şekilde sistemin iyi olsun, sen renkleri doğruya en yakın şekilde göremiyorsan, değerler 120fps üzerindeyken monitörün 60Hz gösterebiliyorsa yine bir anlamı olmaz atmosferik oyunların, yüksek Hz değerleriyle oynamanın keyfini yaşatacak oyunların. Buna cidden dikkat etmeni istiyorum. SSD alacaksan paranı ona gömme yani, HDD hiçbir zaman yarı yolda bırakmaz, sorunlu bir şey de değil. Gerekirse tekrar eklersin.

Bu arada 550W yeter mi, emin değilim. Garanti için 650W alın diyen çıkabilir. Mesela bunu da bir kere alacaksın, dikkatli seçmekte fayda var. Onun dışında klavye, mouse, kulaklık seçimlerin güzel, ideal. Mouse olarak yine Logitect önerebilirim. A4Tech'in macro yazılımına da ortalama 150TL'den fazla para vermen gerekebilir. Ben yıllar önce aldığımda 150TL idi, şuan kaç lira kim bilir. 1000 kere makro kullandıktan sonra kullanımı kısıtlıyorlar. Parayı macroya basmak yerine, Logitech mouse alsan daha iyi olabilir kanımca. LOGITECH G402 HYPERION FURY GAMING MOUSE - Vatan Bilgisayar kullanıyorum, öneririm.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim dostum. Monitör konusunda dediklerinde haklısın fakat sistemde bulunan monitörü daha önceden kullandım ve memnun kaldım. Tabi ki gönül ister ki daha iyisini alayım fakat bütçemi aşıyor.

PSU Olarak dediğin gibi 650W +80 alacağım. Corsair VS serisi düşünüyorum. Marka ve model olarak tavsiyelerinize açığım.

Bloody V7MA Core 3 aktif olarak geliyor o yüzden ekstra bir satın alma yapmayacağım.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim dostum. Monitör konusunda dediklerinde haklısın fakat sistemde bulunan monitörü daha önceden kullandım ve memnun kaldım. Tabi ki gönül ister ki daha iyisini alayım fakat bütçemi aşıyor.

PSU Olarak dediğin gibi 650W +80 alacağım. Corsair VS serisi düşünüyorum. Marka ve model olarak tavsiyelerinize açığım.

Bloody V7MA Core 3 aktif olarak geliyor o yüzden ekstra bir satın alma yapmayacağım.
PSU konusunda, hatta tüm ürünler için Rampage'dan uzak durun da, ne alırsanız alın. Ben Thermaltake kullanıyordum, sertifikalı olanlardan. Hiçbir sorun yok hala.

Bunu almak yerine, Bunu alabilirsin.

Bunu bilmiyordum. Satın aldığımız mağazadan mı veriyorlar yoksa nasıl oluyor?
Bazı siteler var şuan Hatırlamıyorum. Mesela HepsiBurada. Ordan Ürünü alınca yorum yapıyorsunuz. 5yıldız at bir de güzel bir yorum at. Yorumu herkese açık yap. Sayfa linkini de MSI Destek Ekibi gibi bir birime atıyorsun onlar inceliyor ve E-Posta adresine Steam Key veriyor.
Ben de yapacaktım ama N11'^den almıştım Anakartı :) Sonradan fark ettim ki N11 kabul edilmiyor :(
Bunu almak yerine, Bunu alabilirsin.
Hocam Pulse modeli MSI'nın Armor modeline denktir diyen bir arkadaş vardı. Ben Nitro+ kullandığım için yorum yapamıyorum. Öyle bir olay var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı