8000 TL laptop önerisi

MarxcusCicero

Picopat
Öncelikle herkese merhaba, şu sıralar bir notebook almayı düşünüyorum. Bütçem 6000-8000 TL arası. Bu fiyat düzeylerinde istediğim özelliklerde iki marka/model buldum.
1. HP Pavilion Gaming laptop serisi,
2. Monster Abra A5 serisi,
Almayı düşünüyorum. Alacağım bilgisayarda %40 internet tarayıcısında, %30 oyunlarda, %30 Photoshop, After Effects vb. montaj işlerinde, kısacası çok programlı olarak kullanmayı düşünüyorum.
Sizce hangi marka benim için min. 4 - 5 yıl götür? Daha uzun ömürlü olur? Ya da bu fiyat düzeyinde başka önerebileceğiniz bir notebook var mı?

.

Monster ve Casper markalarını önermiyorum. İlk laptopum HP idi. Isınma sorunu vardı. Ondan sonra ASUS laptop aldım ve 6 yıl boyunca sıkıntısız kullandım. Şuanki laptopum da ASUS onda da herhangi bir sıkıntı yok. Sadece ASUS ve MSI markalarını almanızı öneririm.

Öncelikle herkese merhaba, şu sıralar bir notebook almayı düşünüyorum. Bütçem 6000-8000 TL arası. Bu fiyat düzeylerinde istediğim özelliklerde iki marka/model buldum.
1. HP Pavilion Gaming laptop serisi,
2. Monster Abra A5 serisi,
Almayı düşünüyorum. Alacağım bilgisayarda %40 internet tarayıcısında, %30 oyunlarda, %30 Photoshop, After Effects vb. montaj işlerinde, kısacası çok programlı olarak kullanmayı düşünüyorum.
Sizce hangi marka benim için min. 4 - 5 yıl götür? Daha uzun ömürlü olur? Ya da bu fiyat düzeyinde başka önerebileceğiniz bir notebook var mı?

.
Uzun ömürlü olması için güzel bir soğutma şart, laptop soğutucuya da para ayırın.

60Hz olur derseniz:

Geri
Yukarı